„Jménem rodiny bychom chtěli poděkovat všem, kteří nám v uplynulých dnech poslali kondolence a podělili se s námi o vzpomínky na Milana Lasicu. Vaše spoluúčast zmírnila náš žal,“ napsala na svůj instagramový profil jedna z Lasicových dcer Hana.

V samostatném tiskovém prohlášení poděkovala za projevené soustrasti také vdova po Lasicovi Magda Vášáryová (72). „Ve jménu naší rodiny bych chtěla poděkovat všem lidem, kteří nám v tyto dny poslali množství kondolencí a podělili se s námi o osobní vzpomínky ze setkání s mým manželem,“ uvedla.

„Vaše spoluúčast na našem smutku a projevy obdivu k Milanově práci za 60 let jeho angažovanosti ve prospěch slovenské kultury zmírnilo náš žal. Velmi oceňujeme, že jste pochopili naše přání rozloučit se s ním v kruhu naší rodiny,“ vzkázala manželovým fanouškům.

Pohřeb se rodině v čele s vdovou, herečkou Magdou Vášáryovou, podařilo uskutečnit v bratislavském krematoriu necelé tři dny po smrti slavného herce, možná i díky tomu ho dokonale utajili před okolním světem. Už předtím Lasicova žena odmítla možnost státního pohřbu a avizovala, že se poslední rozloučení uskuteční pouze v rodinném kruhu.

Milan Lasica zemřel náhle během nedělního koncertu v bratislavském Studiu L+S poté, co dozpíval píseň Ja som optimista a klaněl se divákům. Například se svým letitým komediálním partnerem, českým hercem Bolkem Polívkou (71), měli před sebou ještě mnoho naplánované spolupráce. „Bylo to tak nečekané - před námi bylo spoustu divadelních plánů, těšili jsme se, až společně s ním zahájíme příští sezonu…,“ prozradil Novému Času.

Blesk Podcast: Lasica a Satinský byla pekelná kombinace, říká filmový kritik

Video
délka: 26:41.84

Blesk Podcast: Lasica a Satinský byla pekelná kombinace, říká filmový kritik Jiří Marek

Fotogalerie
143 fotografií