V neděli večer si diváci vychutnávali koncert orchestru Hot Serenaders spolu s Milanem Lasicou (†81) ve Studiu L+S. Po odzpívání poslední písně Já jsem optimista však přišlo něco, co nikdo nečekal. Herec se skácel na zem… a bohužel se ho i přes okamžitou první pomoc už nepodařilo oživit.

Jeho skon byl pro všechny šokem a mnozí tomu nemohou uvěřit. Jedním z nich je i rodinná přítelkyně, spisovatelka a glosátorka Oľga Feldeková, která s hercem jen pár hodin před jeho smrtí večeřela!

„S Milanem mám poslední zážitek ze soboty, ze dne před jeho smrtí. Potkali jsme se na večeři u Eni Vacvalové, chtěli jsme si udělat večírek, protože jsme se kromě tohoto termínu měli setkat až v září. Milan však řekl, že mu bude bez nás tak dlouhý čas teskno a smutno, a tak jsme se setkali v sobotu - Eňa, Milan, Marián Leško a já,“ vzpomíná spisovatelka.

„Tam jsme vzpomínali na společné zážitky, hodně jsme se nasmáli. Když jsem po setkání přišla domů, říkala jsem manželovi, že to byl úžasný večer a že mě bolí bránice. Rozešli jsme se až po půlnoci druhý den, vlastně už v ten den Milan zemřel. Nechtěla jsem a nemohla jsem tomu uvěřit,“ dodala Feldeková, která s Lasicou často vystupovala v zábavných talk show.

VIDEO: Poslední poklona Milana Lasici (†81): Video z posledních vteřin před smrtí

Video
Video se připravuje ...

Poslední poklona Milana Lasici (†81): Video z posledních vteřin před smrtí Pluska.sk

Předtucha Doroty Nvotové

Mezi přátele slovenského velikána patřila i zpěvačka Dorota Nvotová, která s ním nazpívala společný duet.

„Zdál se mi s Milanem před pár dny sen. Chtěl se konečně odstěhovat z honosného paláce, ve kterém se cítil nepatřičně. Stál tam s Magdou na prahu a řekl mi, že to už pro něj není, takové prostory. Že chce jít do klidu, do malé chaloupky, že přenechává ten palác nám, mladým,“ svěřila se na sociální síti starší dcera herečky Anny Šiškové.

Ráno snu nerozuměla, už jej však pochopila. Zpěvačka dodala, že ačkoli pláče a lituje, že spolu stihli udělat pouze jednu společnou písničku, naplňuje ji i klid, že odešel do symbolické chaloupky, a to způsobem, jakým by to sám lépe nenaplánoval.

„Tak jako téměř s každým, i se mnou si Milan vykal. A přestože jsme si netykali, oba jsme během tichých čekání v šatně na náš koncert věděli, že naše duše si nejen tykají, ale že se také dotýkají,“ vyznala se a poslala mu vzkaz do nebe: „Mějte se tam dobře, Milane. Jste v dobré společnosti.“

Fotogalerie
41 fotografií