Jak olympijský krasobruslař, tak všestranně nadaný herec jsou od samého začátku soutěže favority na pomyslný trůn. Křehká farářka ale může překvapit! Každý z finalistů je úplně jiný a všichni tři už za čtyři měsíce dokázali před televizními kamerami odhalit své slabosti, anebo naopak předvést, kde se cítí pevně v kramflecích.

Úspěchem je už to, že je nezastavily ani covidové překážky, kdy se každou sobotu řešila karanténa či pozitivní test někoho z účastníků letošního ročníku. „Všichni jsme očkovaní, přesto se klepeme strachy,“ svěřil se krátce před páteční generálkou Verner. „Covid nikdo neovládá, neporučíte mu. Netušíme, kdy nás může zastavit,“ dodal na vysvětlenou.

Sám se prý jako favorit necítí. „Několik posledních kol se výkony všech soutěžících neuvěřitelně zlepšily. Ale není to žádná hra, je to show, ve které je mnoho neznámých,“ připomíná krasobruslař.

„Někdo předvádí celou dobu skvělé výkony, ale pak mu nesedne jeden tanec a diváci ho mohou poslat domů,“ říká Verner s tím, že všichni tři finalisté jsou taneční amatéři. Jaké jsou tedy jejich šance na vítězství a čím by si mohli diváky na poslední chvíli naklonit na svou stranu?

Tipy od sázkových kanceláří se většinou nemýlí a podle bookmakerů je jasným vítězem Verner, na kterého je vypsán kurz 1,4:1. „Verner se opírá o zástupy fanynek ještě z dob sportovní kariéry a i při tanci pak předvádí totální nasazení,“ řekl Blesku Michal Hanák, hlavní bookmaker Fortuny. Krasobruslaři na paty šlape Cina s kurzem 3,8:1, přesto si sázející myslí, že má herec větší šanci na vítězství. „S ohledem na to, že StarDance sleduje spíše konzervativní publikum, sázíme spíše na Vernera,“ dodal Hanák s tím, že pokud by třetí z finalistů - farářka Kopecká - porazil oba soupeře, bylo by to překvapení. O tom svědčí i kurz vypsaný na farářku - 6,2:1.

Kdo u diváků boduje více či méně, nejde úplně říci. Jsou rozděleni na dva tábory - taneční nadání s hereckými prvky u Honzy a precizně zvládnuté kroky u Tomáše. „Cina tančí většinou technicky špatně, ale tanec skvostně zahraje. Verner je zase jednička, ale jeho čisté choreografie můžou někoho nudit,“ shrnula za všechny jedna z divaček. Na čem se ale všichni shodnou, je to, že ač farářka udělala od začátku největší pokrok, na excelentní výkony ani jednoho z pánů to prý nestačí.

V sobotu se po dvou měsících na obrazovce znovu sejdou všichni soutěžící. „Tradiční součástí finálových večerů je i návrat všech párů na taneční parket. Společně předvedou vánoční valčík,“ potvrdila mluvčí ČT Karolína Blinková.

Herec Jan Cina (33)

Slabé stránky: Někdy mu škodí příliš suverénní přístup. Některým divákům či divačkám může přijít málo mužný.

Silné stránky: Prořízlá pusa, talent pro scénický pohyb, komediálnost.

Farářka Martina Viktorie Kopecká (35)

Slabé stránky: Působí zakřiknutě a neprůbojně, tanečně je z finalistů nejslabší.

Silné stránky: Vrhá se po hlavě do každé výzvy, na obrazovce vypadá velmi dobře.

Krasobruslař Tomáš Verner (35)

Slabé stránky: Během tréninků i přímých přenosů působí vytrémovaně, jako kdyby chtěl mít vše rychle za sebou.

Silné stránky: Pohybová průprava díky krasobruslení, výřečnost, empatie.

VIDEO: Blesk Podcast: Jan Tománek promluvil o koronaviru ve StarDance.

Video
délka: 35:24.44
Video se připravuje ...

Blesk Podcast: Jan Tománek promluvil o koronaviru ve StarDance. Jiří Marek

Fotogalerie
126 fotografií