Neděle 28. května 2023
Svátek slaví Vilém, zítra Maxmilián
Jasno 22°C

Porotci ze StarDance odhalili své taneční začátky: Kdo byl hvězda hned? A komu to pořádně trvalo?

/
 • Porota StarDance
  17. prosince 2021 ● 11:45

  V taneční soutěži StarDance se pozornost obvykle upírá hlavně na soutěžící, důležitou roli ale hraje i odborná porota. Její členové se na svá místa nedostali náhodou; všichni se mohou pyšnit úctyhodnými úspěchy. Jak ale jejich taneční kariéra začala?

  Porotci, kteří dnes sedí ve svých křeslech u tanečního parketu na StarDance a každému páru radí, co by se ještě dalo zlepšit, jsou nedílnou součástí pořadu. Svým zkušeným okem pravidelně sledují soutěžící a sdělují pak divákům, jak obstáli na poli techniky. 

  Jak se říká, žádný učený ale z nebe nespadl a všichni museli někde začínat. Co vlastně čtveřici porotců k tanci přivedlo? Většinou to byla náhoda! 

 • 1.

  Tatiana Drexler

  Slovenská tanečnice a pedagožka Tatiana Drexler (58) se tanci věnovala již od dětství. Zaujal ji tehdy hlavně balet. Láska k pohybu jí vydržela až do dospělosti a na bratislavské Univerzitě Komenského pak studovala matematiku a tělesnou výchovu.

  Na špičku se ale vypracovala až po emigraci do Německa, kde se tanci se svým tehdejším manželem Peterem Ingrišem začala věnovat na profesionální úrovni. Tanec pak manželé začali i vyučovat. 

 • 2.

  Richard Genzer

  Také rošťák Genzer(54) měl už od malička pohybové nadání. Na pražské konzervatoři studoval lidový tanec a po jejím absolvování dostal nabídku přidat se k taneční skupině UNO. Pak už to šlo ráz na ráz: Genzer začal i zpívat a rapovat a mezi mladými se díky svým pohybům stal hvězdou. 

 • 3.

  Zdeněk Chlopčík

  Chlopčík(64)  začal tančit už na střední škole. V rozhovoru pro Deník před lety prozradil, že tehdy docházel do vítkovského kulturního domu k paní Jitřence Šumavské do základních tanečních. 

  Už tam se ale projevil jeho talent a vybrali ho do tanečního klubu, takže tančí již od svých sedmnácti let. Mladý student začal soutěžit a rychle se dostal až do nejvyšší mezinárodní taneční kategorie. 

  VIDEO: Porotce StarDance Zdeněk Chlopčík: Odhalil své soukromí!

  Video
  délka: 04:55.52
  Video se připravuje ...

  Porotce StarDance Zdeněk Chlopčík: Odhalil své soukromí! Markéta Reinischová, Aleš Brunclík

 • 4.

  Jan Tománek

  Cesta Jana Tománka (50) k tanci byla o něco složitější. Pro Blesk Podcast tanečník prozradil, že pohyb miloval už jako malý. Příliš nadějně to ale prý nevypadalo.

  „Jako dítě jsem byl extrovert a pořád jsem tančil, přestože jsem to neměl v genech a nikdo se tomu z naší rodiny profesně nevěnoval. Já jsem všude tancoval, a když jsem viděl kohokoliv v televizi, třeba Jirku Korna, tak jsem okamžitě kopíroval jeho pohyby,“ svěřil se. 

  Pak si ho všiml i odborník z oboru. „Někde v Bulharsku na dovolené s námi byl choreograf z Národního divadla, nemůžu si vzpomenout na jméno a omlouvám se, ten mým rodičům vysvětlil, že by měli můj potenciál využít a někam mě přihlásit. Můj tatínek, který k tomu neměl žádný vztah, mě odvedl do jediného tanečního kroužku v Ústí nad Labem,“ odhalil, jak se tehdy jako nadšený hráč fotbalu a basketbalu začal věnovat i tanci.

  Jako kluk ale dnes vysportovaný Tománek trpěl lehkou nadváhou. Když proto ve dvanácti do klubu přišel, moc podle svých slov nezazářil. Docházel tam asi rok a půl a pak to prý tak nějak vyšumělo. Vedoucímu klubu se tehdy podle jeho slov moc nehodil. O pár let později ale přišly taneční a Tománek tak dal společenským tancům ještě jednu šanci. A vyplatilo se!

  VIDEO: Blesk Podcast: Jan Tománek promluvil o koronaviru ve StarDance

  Video
  délka: 35:24.44
  Video se připravuje ...

  Blesk Podcast: Jan Tománek promluvil o koronaviru ve StarDance. Jiří Marek

  Fotogalerie
  171 fotografií

Diskuse k článku Přidat názor
Počet komentářů: 0

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Články odjinud
Video se připravuje ...
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy