Porota populárního pořadu plného elegance a noblesy je vždy čtyřčlenná, přičemž čtvrtý porotce je většinou ze světa osobností, které jsou nějak spjaty se světem tance. Tuto pozici zastupuje herec, bavič a bývalý tanečník ze skupiny UNO Richard Genzer (54). Kromě něj je v porotě obávaný „kat“ Zdeněk Chlopčík (64) a Tatiana Drexler (58), kteří se tanci věnují profesionálně, byť už svou kariéru pověsili na hřebíček a věnují se především výuce tance, a Jan Tománek (50), jenž kdysi ve StarDance dokonce působil coby tanečník. Jsou to tedy odborníci na slovo vzatí. A to doslova. 

Jejich slova se týden co týden dotýkají soutěžících párů a motivují je k lepším výkonům na parketu. Dokážou to ale rozjet před kamerami i oni samotní? Dokážou! A dokázali to během devátého soutěžního večera, tedy během semifinále, když před nabitým hledištěm předvedli neskutečně živelný tanec. „Není na to, když ti, kteří něco posuzují, taky předvedou, že to sami umí. A že teda jo!“ okomentoval pak jejich výstup moderátor Marek Eben (63). A tančící porotci si to podle všeho užili také. „Pořádně jsem prohnal Tatianu Drexler a myslím, že se to líbilo,“ napsal pak na sociální sítě Jan Tománek lakonicky.

VIDEO:  LESK! Změna finále Stardance, promyšlený tah České televize?

Video
délka: 02:26.28
Video se připravuje ...

Změna finále Stardance, promyšlený tah ČT? A Rolins o vztahu s Nedvědem Bára Horáková

„Bylo to senzační! Škoda, že porota netančí častěji,“ shodovali se fanoušci na sociálních sítích. „Skvělé vystoupení. I když je to živí (živilo), klobouk dolů… Je tu sice věk, který nezastavíš, ale u nich se čas jakoby zastavil,“ žasli nad skutečností, že všichni porotci jsou věkem 50+, a Zdeňku Chlopčíkovi táhne dokonce na pětašedesát, a tyto půlkulatiny oslaví koncem ledna, tedy za pouhý měsíc. A kromě toho má za sebou nemoc – nakazil se virem covid-19. Přestože je coby zarytý odpůrce vakcinace neočkovaný, nemoc u něj měla lehčí průběh, zdárně ji překonal a na parketu StarDance na výstavišti Barrandov pak křepčil jako zamlada.

Fotogalerie
42 fotografií