Druhý díl 15. řady Výměny manželek představil maminku Terku (23) z Prahy, která studuje na všeobecnou zdravotní sestru, a se svým partnerem, hasičem Petrem (32), vychovává desetiměsíčního synka Tea a psa Odieo. Druhá maminka Tereza (35), jejíž manžel Míra (37) je betonářem a spolu mají čtyři děti – dcery Nikolu (15), Michalu (14) a Jolanu (12), a syna Lumíra (10), je z Havířova. Na výchovu se jim moc času nedostává. Tereza tráví v práci takzvané dvanáctky a podle toho to u nich doma také vypadalo.

Mladičká Terka proto byla v šoku z nevychovaných dětí, co naprosto nerespektují své rodiče. A nijak tomu nepomáhal ani benevolentní přístup Míry, jenž dětem jeden den něco zakázal, aby jim to vzápětí povolil. Terka nejvíc bojovala s dospívající Michalou, co nechce chodit do školy, a je proto rozhodnutá si do šestnácti let pořídit dítě. Na dočasnou maminku řvala, nadávala jí a chodila zlostně trucovat do pokojíčku. Terka nakonec kapitulovala. „Já už to mám u zadku. To je úplně zbytečná, vybíjená energie,“ posteskla si.

Video
Video se připravuje ...

Jak si Terka z Prahy poradí se čtyřmi dětmi v Havířově a náhradním manželem, který denně vypije 15 piv? TV Nova

Tuto nevýchovu pak Tereze mezi osmi očima vytkla. „Lumírkovi je deset a špatně mluví,“ podotkla například. Tereza jí však oponuje, že na to, aby se s ním doma učila, prostě nemá čas. Problém ale není jenom u Lumírka, jenž byl přistižen při kouření cigaret, ale i s dcerkami. Terka s nimi zkusmo psala diktát - a dopadlo to hrozně. Hrubka byla snad v každé větě. „Beru si to domů jako ukázku toho, jak bych nechtěla, aby moje dítě skončilo,“ komentovala to Terka. Tereza však měla prosté vysvětlení - děti se zkazily po přestěhování na sídliště.

Ona si přitom Výměnu užila. „Bylo to výborný, odnáším si spoustu zážitků,“ libovala si žena, co si v Praze zašla ke kadeřníkovi, nechala se nalíčit... a díky této výrazné změně svého vzhledu viditelně prokoukla. A zjistila, že chce změnit od základu celý svůj život i život své rodiny. „Tady se nastaví pravidla,“ oznámí pak rodině po návratu. „A bude ještě něco nového - budeme se, holky, stěhovat. Tady jste zvlčely hodně. To skončilo, to divočení,“ prohlásí nekompromisně. Podařilo se jí nakonec jejích slov dostát?

Fotogalerie
26 fotografií