Zatím byl hlavně tělnatým útočníkem Jardou Kuželem z Okresního přeboru, od ledna ale herec David Novotný napíše novou seriálovou kapitolu své kariéry a stane se Karlem, policajtem s temnou minulostí. Bude ústřední hvězdou třináctidílné kriminálky Místo zločinu České Budějovice, jež volně navazuje na se riály odehrávající se v Ostravě a Plzni.

Souběžně s ní se ale předvede také jako svérázný otec v Kukačkách 2, které jsou stejně jako první série o osudech rodin, jimž porodnice omylem zaměnila děti. „Druhá série je ještě napínavější,“ slibuje režisér Biser Arichtev. „Sleduje snahu obou rodin žít co nejblíž u sebe a mít tak možnost vídat oba syny.”

Další novinky České televize

ČT má ale na jaro ještě jednu kriminálku: Režisér Jiří Strach (49) po 11 letech shánění peněz a příprav natočil třídílnou minisérii Docent s hvězdným duem Ivan Trojan (58) – Ondřej Vetchý (60). Scénář mu napsalo duo Jan Malinda – Josef Mareš, které má na svědomí úspěšné Případy 1. oddělení a Devadesátky.

Dobovou retro peckou má být Volha s Kryštofem Hádkem (40) v hlavní roli. „Kondiční jízdy jsem nepotřeboval, řídil jsem už i starší auta… Ale jestli chcete veselou příhodu, tak například volhu jsem chvíli musel zastavovat ruční brzdou,” svěřil se herec, který hraje donašeče StB.

Drsnější humor na diváky čeká v osmidílné novince o televizním zákulisí Dobré ráno, Brno!, za kterým stojí osvědčený Jan Prušinovský (43), jenž už bodoval seriály Okresní přebor či Most!.

Video
Video se připravuje ...

Kukačky: Vyříká si Rudolf s otcem staré křivdy? A co Marcela a její dítě? Česká televize

Fotogalerie
42 fotografií