Policie Modrava, seriál s podtitulem „hluboké lesy kryjí zločin“, diváky rozhodně oslovil. Možná proto, že detektivní příběhy se zde odehrávaly v nádherné krajině, bez akčních přestřelek, honiček a brutálních mordů se všemi nechutnými detaily. Příznivci tohoto seriálu navíc mohli držet palce hlavní vyšetřovatelce Janě Vinické v podání Soni Norisové, kterou v závěrečné řadě konečně potkalo partnerské a vlastně i rodinné štěstí. Jak v komentářích na platformě ČSFD někteří psali, hrdinka se zkrátka dočkala konce „jak od Dietla.

Úspěch měla Policie Modrava i podle měřičů sledovanosti. Závěrečný díl čtvrté řady si totiž podle MediaGuru nenechalo ujít 1 milion a 722 tisíc diváků starších 15 let, což byl nejlepší výsledek nedělního večera a také celého dne. S velkým předstihem v „prime time“, tedy v hlavním vysílacím čase, porazil i novou komedii Ledviny bez viny, kde si zahrál Hynek Čermák (49). Na Českou televizi se totiž dívalo „jenom“ 1 milion a 122 tisíc lidí, tedy o 600 tisíc méně.

FTV Prima se mezi top 3 vůbec neumístila, s romantickou komedií byla až na šesté pozici. Film s Klárou Issovou (43) a Táňou Pauhofovou (39) Všechno nebo nic vidělo jen 236 tisíc diváků, což je v porovnání s konkurencí opravdu velmi slabé číslo.

Video
Video se připravuje ...

Soňa Norisová o seriálu Policie Modrava na jaře 2015 Kristýna Léblová, Lukáš Červený, TV Nova

Norisová pak na sociální síť napsala dojemné vyznání, v němž se loučila s rolí, díky níž si ji čeští diváci zamilovali. „Končí poslední série našeho seriálu a já mám nostalgické pocity. Jsem vděčná za tuto příležitost, za všechny ty roky. Pilotní díl byl odvysílán v roce 2011. Žili a pracovali jsme spolu přes 10 let. Za ta léta nám vznikla při práci seriálová rodina, lidé, kteří mi přirostli k srdci, přátelé, kteří mi, věřím, zůstanou do konce života. Bohužel, mnozí z nich už nejsou mezi námi, ale vzpomínky zůstávají,“ posteskla si dáma, která měla tu čest hrát například s Ladislavem Mrkvičkou (†81).

„Jsem vděčná a šťastná, že jsem mohla být součástí tohoto skvělého seriálu, a jen potvrzuji tvá slova,“ přidala se k ní i herečka Karin Haydu (45) či herečka a dabérka Stanislava Jachnická (57), co si pochvalovala vzájemnou spolupráci.

Norisová pak ještě fanouškům poděkovala za přízeň, jíž se jim během všech těch uplynulých let vrchovatě dostávalo, a doplnila malý dodatek, který rozhodně zčeřil vody: „A i když už to opravdu vypadá, že končíme... NEVER SAY NEVER,“ zmínila známé rčení, které přeloženo do češtiny znamená „nikdy neříkej nikdy“. Možná se tak přece jenom ještě někdy vrátí před televizní kamery coby emancipovaná kriminalistka, která kromě zapeklitých případů řešila i milostné trable.

Fotogalerie
35 fotografií