Jenom máloco teď rezonuje Českou republikou jako to, že mladý zpěvák Vojtěch Drahokoupil skončil v reality show Survivor prakticky hned na jejím začátku. Účastnil se jen jedné jediné soutěže, před tou druhou, o imunitu, se omluvil svým spoluhráčům a kvůli psychickým problémům odstoupil. Na televizních obrazovkách to vypadalo, že na panenských ostrovech Dominikánské republiky strávil sotva pár hodin, díky čemuž se na sociálních sítích stal snad nejprobíranějším tématem.

Zatímco někteří mu gratulují, že se nestydí mluvit o duševním zdraví, jiní se mu posmívají a podivují se, že i když o svých problémech věděl, „zabral“ místo v soutěži někomu, kdo by zde mohl vydržet mnohem déle. Mezi ty podle všeho patří i Tomáš Břínek. Na instagramu sdílel fotku Drahokoupila, jemuž vložil do úst větu: „Nikdo mi neřekl, že tady může pršet a že tady nejsou restaurace.“ V popisku mu pak pogratuloval „k přežití deseti hodin aneb když si spleteš SurvivorLike Housem. Jenže zatímco obvykle jsou jeho vtípky přijímány kladně, najednou musel sklízet množství kritiky.

VIDEO: Politici podle TMBK: „Jeden zmizí a nahradí ho dva další. Žaloby se bojím jak čert kříže.“

Video
délka: 13:22.50
Video se připravuje ...

Politici podle TMBK: „Jeden zmizí a nahradí ho dva další. Žaloby se bojím jak čert kříže“ Markéta Volfová, Lukáš Červený

„No takhle… Dělat si prdel z panických atak je fakt dno,“ rýpla si do TMBK například herečka Elizaveta Maximová (29). DJka Andrea Pomeje (33) zase zmínila, že podobné vtípky jsou jedním z důvodů, „proč ještě pořad psychické nemoci nejsou braný vážně, a proč se lidé bojí o nich mluvit a nechají to dojít do stadia, ze kterého je pro ně dost často jediná cesta a to sebevražda“.

Přidal se i třeba zpěvák Ondřej Ruml (40). „Tohle není úplně sranda, možná přecenil svoje síly… Chtěl zkusit, jestli to dá, chtěl to překonat, a před celým národem pak i s vědomím toho, že se mu spousta z vás bude smát, přiznal, že to nedá. Respekt a úcta,“ domnívá se finalista X-Faktoru. Mezi těmi, co stáli na straně Drahokoupila, byla pak i herečka Veronika Khek Kubařová (34).

Na výsměšná slova reagoval i sám Drahokoupil, jenž v předtočeném medailonku v Survivorovi mudroval o tom, že bere tuhle reality show jako způsob, jak si dokázat, že je chlap, když už jeho generace nemusí absolvovat vojnu. „Gratuluji k příživení na lidské nemoci aneb když víš úplný hovno o tom, co je panická ataka a naháníš čísla na vnitřní bolesti. Přál bych ti jeden den v kůži člověka s touhle nemocí. Ať se daří,“ napsal Vojta, známý z mnoha českých muzikálů, například Láska nebeská, Tarzan či Muž se želenou maskou, Břínkovi.

Sám autor vysvětlil své stanovisko: „Já si nedělám pr*el z panický ataky, jen z hlouposti lézt do téhle šílenosti, když vím, že to v sobě mám,“ zmínil v jednom z komentářů, jimiž se snažil obhajovat. Ne každý byl však jeho fórkem pohoršen. „Achjo. Rok 2022 a lidi u tebe ještě pořád překvapuje nekorektní humor,“ vzkázala TMBK herečka a členka humoristického tria 3v1 Nikol Štíbrová (35).

Fotogalerie
41 fotografií