Roman pobavil hned na začátku, kdy se ho ptali porotci, co by si přál najít pod tajemnou bedýnkou. „Tak moje máma už tady není, takže tam nic horšího být nemůže,“ narážel na rodinnou výzvu, kde mu jeho maminka vybrala suroviny, které po jeho zkušenostech v kuchyni MasterChef Česko už nedávaly žádný smysl.

To, že Roman nakonec svou šanci promění, vůbec tak jasné nebylo. První jídlo z typicky českých surovin se mu moc nepovedlo a měl o sebe opravdu velikou obavu. „Mám hořkou omáčku no, snažil jsem se ji zachránit vším možným a tím jsem to celý přechutil. Vlastně to není moc dobrý,“ přiznával své obavy. Omáčka se nedařila ani Pavlovi, který musel uvařit novou, ani Pavlíně (25). Z prvního vyřazovacího kola se na balkon propadlíků podívala Ivka (37).

V druhé, chuťové a velice neoblíbené výzvě ztroskotala Pavlína a následovala svou soupeřku nahoru po schodech. V duelu o semifinále se tak proti sobě postavili Pavel a Roman a souboj to vzhledem k panující nervozitě u obou soutěžících byl opravdu dramatický.

Video: MasterChef Česko: Boj o postup do semifinále ve jménu špatných omáček!

Video
délka: 01:51.76

MasterChef Česko: Boj o postup do semifinále ve jménu špatných omáček! TV Nova

Skotské vejce se ale nakonec víc povedlo kondičnímu trenérovi Romanovi. „Je to obrovská životní šance. Moje kuchařské sebevědomí není veliké, ale tímhle se mi potvrzuje, že asi něco umím,“ radoval se Roman. A Berky musel uznat porážku. Přitom, když zbývalo soutěžících jen šest a do své kuchyně je pustil jeden z porotců Jan Punčochář (41), Berky tehdy nesl opravdu nelibě, že se ocitnul pod vedením Romana.

„Nedokážu si Romana představit jako kapitána, nevím, jestli má vůdčí schopnosti. To, že bych měl poslouchat rady od něj, když spíše on očekává rady od nás, si neumím představit,“ tvrdil tehdy návrhář. „Ke mně do týmu chce málo lidí, protože si myslí, že neumím vařit,“ komentoval to sklesle Roman. Nakonec se to ale otočilo a Roman Berkyho porazil!

„Jako první jsem postoupil do semifinále, což je pro mě velká pecka. I určitá satisfakce. Často jsem od svých soupeřů vnímal, že mi tolik nevěří. Jsem rád, že se jejich domněnky nepotvrdily. Teď jsem odhodlaný bojovat ještě víc,“ řekl pro Blesk.

VIDEO: MasterChef Česko: Roman postoupil do finále a natřel to Pavlovi

Video
délka: 01:31.44

MasterChef Česko: Roman postoupil do finále a natřel to Pavlovi TV Nova

Fotogalerie
90 fotografií