Dycky Most! teď Hofmann slyší odevšud. Lidé to po něm totiž pokřikují po ulici. Naposledy ho tím stylem pozdravil taxikář a herec se také bál, aby to nezaznělo z hlediště na divadle v Celetné, kde hraje Cyrana. „Je to ale dobrej slogan, kterej se povedl,“ pochvaloval si v rozhovoru na Radiožurnálu hlášku s tím, že ho zatím neomrzela.

Prozradil také tajemství jejího vzniku. „Ta hláška je syntéza lidí, kteří se sejdou.“ Vše se odvíjelo od tetování Most forever, které mají hned dvě postavy. Původně ale kérku Luďan mít neměl a byl to nápad právě jeho představitele, aby stejné tetování pojilo dva velké přátele. „Pak v textu bylo napsáno Navždy Most, protože jsme říkali, tihle kluci prostě neřeknou nikdy nahlas Most forever. Můžou to mít vytetované, protože k tomu ta angličtina patří.“

„Tak bylo Navždy Most a nakonec zaznělo Dycky Most!, ale bez toho, co předcházelo, by to možná ani nebylo,“ vysvětloval s tím, že podobných změn se na place odehrálo hned několik. „Ne všechny ty věty, co tam slyšíte, byly napsané ve scénáři,“ přiznal s tím, že režisér prostě občas nechal zapnutou kameru a dal prostor hercům k improvizaci.

Ostatně ani název Most! nebylo lehké vymyslet. Jeden z původních názvů zněl totiž Ženodlak! Děj se točil kolem postavy Pavla přeoperovaného na Dášu, ovšem v prvotní verzi byl ve dne mužem a v noci ženou. „V tom bych asi nehrál,“ říká pobaveně Hofmann s tím, že další návrh zněl Kladivo na transky. To bylo ovšem ještě předtím, než na projektu začali pracovat Petr Kolečko (34) a Jan Prušinovský (39).

Vznikly tak další postavy, které si už teď diváci stihly zamilovat – například cikán Franta, Luděk, jeho syn Tonda a další. Ovšem podle Martina je i nadále hlavní postavou právě Dáša v podání Eriky Stárkové (34) s hlasem Jana Ciny (30). „Je to podle mě i romance. Je to přece o hledání lásky. Pro mě je ústřední postava ta Dáša, která se snaží najít si kluka, chodit do práce a žít normálně.“

„A to že se tam vedle toho trochu sekáme, to je fajn kolorit, co nás baví. To je ta blbost, které se smějeme,“ objasnil svůj pohled na věc v rozhovoru pro Radiožurnál herec známý také ze seriálu Ulice či filmu Ženy v běhu.

VIDEO: Martinův seriálový syn Tonda byl ve Studiu Blesku: Co prozradil?

Video
délka: 24:47.60

herec seriálu Most Blesk TV

 

Fotogalerie
60 fotografií