Obraz královny Camilly v očích veřejnosti byl vždy poznamenán princeznou Dianou (†36). Charles svou současnou manželku miloval již v dobách svého prvního manželství, což se velmi negativně podepsalo na psychickém zdraví jeho první ženy. Když Diana v roce 1997 zemřela při autonehodě, Karel a Camilla měli volnou cestu.

Když si chtěl současný britský král o pár let později vzít svou lásku za manželku, jeho synové s tím ale vůbec nesouhlasili. Alespoň to tvrdí princ Harry ve své nové knize Spare (Náhradník), která ve Španělsku předčasně unikla do prodeje pět dní před jejím oficiálním datem vydání. 

Video
délka: 57:01.80
Video se připravuje ...

Forejt o novém dokumentu Netflixu o Harrym a Meghan: Ničí rodinná pouta na generaci dopředu Petr Macek

Harry v knize uvádí, že společně s Williamem (40) prosili svého otce, aby se podruhé neženil. „Pamatuji si, že jsem si říkal, jestli ke mně bude krutá, jestli bude jako všechny ty zlé macechy v pohádkách,“ napsal princ. Podle Harryho sňatek s Karlem strategicky plánovala a toužila se dostat ke koruně. 

Princ si ve svém díle zároveň postěžoval, že jeho nová macecha poskytovala médiím soukromé informace ze života rodiny. Vyzradila prý například detaily z hovorů s Williamem včetně věcí, které musely vyjít ven pouze od ní. 

Už první setkání s Camillou prý bylo asi tak stejně příjemné, jako „čekání na injekci“. Podle Harryho si povídali o koních, přičemž dnešní královna prý působila naprosto znuděně.

Karel III. se s Camillou 9. dubna 2005 skutečně oženil a na jaře oslaví už 18. výročí. Oba jeho synové svou nevlastní matku nakonec přijali. 

Fotogalerie
200 fotografií