Současná mediální prezentace vévody a vévodkyně ze Sussexu je zřejmě jen další epizodou mýdlové opery, která upevňuje jejich postavení  amerických celebrit. Šestidílný dokument, jehož první tři díly jsou od včerejšího dne ke zhlédnutí, rozhodně nelze považovat za vyvážené dílo, které přinese nový pohled na příběh mladého páru, který  vzbuzuje pozornost (nejen) světových médií od roku 2017. Prezentován je totiž pouze náhled jedné strany toho, co je vnímáno jako hluboká a bolestná roztržka v britské královské rodině.  

Prince Harryho (38) a jeho ženu Meghan (41) mohly k „veřejným filmovým výpovědím“ přivést dva hlavní důvody: vysoký honorář, který za svou „sdílnost“ obdrží…a pak snaha získat na svou stranu veřejnost. Zásadní otázkou však je, jaké publikum chtějí vlastně oslovit. Podle stylu, který zvolili, lze důvodně pochybovat o tom, že jim jde o zvýšení osobní popularity ve Velké Británii. Tam se na adresu mladšího syna krále Charlese III. (74) ozývá čím dál hlasitější kritika.

S tou poslední veřejně vystoupili někteří přátelé princezny Diany (†1997). Ta by podle nich Harryho mohla podporovat ve snaze jít svou cestou a poznat větší svobodu a jiný životní styl mimo ostrovní království. Co by mu ale neodpustila -  a co by ji trápilo - je rozkol s princem Williamem (40). Oba dva syny totiž vychovávala v duchu pevně semknutého týmu, v němž měl Harry být pevnou oporou svému o dva roky staršímu bratrovi.

 Dokumentární řada zapadne pravděpodobně brzy v zapomnění. Sussexovi si jí moc nepomohou, ale v jednom jejich postavení přece jen ovlivní, Jejich královští příbuzní je mohou nadále vnímat jako „nepříjemného strýčka a problémovou tetičku ze zámoří“, jejichž občasné návštěvy starého kontinentu budou doprovázet pocity rozpačitost a bezradnost a doprovázet je budou chvění žaludku nebo bolesti hlavy….

Video
Video se připravuje ...

Harry a Meghan v dokumentu, který bude bolet! Netflix, The Duke and Duchess of Sussex, idh

Fotogalerie
66 fotografií