Slavní manželé se v úterý společně objevili na akci Ripple of Hope Gala v New Yorku a zdálo se, že je nervozita z přijetí kontroverzního dokumentu veřejností netrápí. Na tvářích měli úsměvy od ucha k uchu a působili v dobré náladě. 

Zatímco princ oblékl jednoduchý černý oblek s úzkou tmavomodrou kravatou, vévodkyně zvolila kontrastní bílé šaty s odhalenými rameny a dlouhým rukávem. Společně převzali cenu Nadace Roberta F. Kennedyho pro lidská práva.

Ocenění bývá udělováno za boj za rovné příležitosti a proti diskriminaci. „Vstoupili do nejstarší instituce v historii Spojeného království a řekli jim, co dělají špatně. Že nelze mít uvnitř instituce strukturální rasismus; že nelze udržovat špatné porozumění duševnímu zdraví,“ řekla španělskému zpravodajskému webu El Confidencial Kerry Kennedyová, dcera Roberta F. Kennedyho a prezidentka organizace.

Kenendyová zmínila i návštěvu svého zesnulého otce v Jižní Africe v roce 1966 během apartheidu. Harry a Meghan podle ní prokázali „morální odvahu“ diskutovat o rasové spravedlnosti, kterou mnoho lidí nemá.

„Málokdo by měl odvahu otevřít diskuzi se svými kolegy, rodinou a komunitou ohledně mocenské struktury, kterou udržovali. A to je to, co udělali Meghan Markleová a princ Harry,“ objasnila Kennedyová, co manželům vysloužilo slavnou cenu. V minulosti ji obdrželi například Barrack Obama nebo Hillary Clintonová.A to ještě nevyšel ani chystaný dokument!

Video
Video se připravuje ...

Česko hlásí kalamitu! Dokument Harryho a Meghan bude šok? A Ruská letiště pod palbou Bára Horáková

Fotogalerie
40 fotografií