Měl to být večer plný předvánoční roztančenosti a hudební mikulášské nadílky v podobě koncertu Tros Discotequos, ve kterém účinkují Vojtěch Dyk (37), Jakub Prachař (39) a Jan Maxián (39). Zatímco na pódiu jely hity a publikum se skvěle bavilo, v zákulisí klubu vyhasl lidský život. Oběsil se tam 45letý muž. „K ničemu se nebudeme vyjadřovat. Sami to zpracováváme, je to moc čerstvé,“ uvedl pro Blesk zástupce divadla.

K úmrtí mělo podle informací Blesku dojít již během představení, tělo však bylo objeveno až po jeho konci. „Najednou se objevila policie a nikdo jsme nechápali, co se děje. Po super koncertě jsme s partnerkou zašli na skleničku na bar a byla tam strašně divná nálada. Najednou si tam všichni začali šuškat, že se vzadu odehrála tragédie a někdo má být dokonce mrtvý. Prý to snad měla být sebevražda. Víc skutečně netuším, ale dlouho jsme kvůli tomu nezůstávali a odjeli domů,“ svěřil se Blesku jeden z účastníků koncertu s tím, že si kvůli citlivosti tématu nepřeje být jmenován. 

Představení začalo v 19:30 hodin a mělo trvat až čtyři hodiny. „Provedení písní se odvíjí od atmosféry večera, nálady publika, souznění s kapelou a v neposlední řadě přání diváků. Hudební škála žánrů je takřka neomezená. Od populárních songů až po operní árie. V průběhu večera si sami diváci mohou určit a rozhodnout, jaké písně zazní,“ informuje divadlo La Fabrika na svých stránkách. Na konci koncertu se ovšem v budově objevila policie, která zahájila vyšetřování. 

„Oznámení o nálezu oběšeného muže, narozeného v roce 1977, v jedné z budov v ulici Komunardů jsme přijali v pondělí nedlouho před 23. hodinou. Policisté oznámení prověřili, zjistili, že se zakládá na pravdě. Případ byl zadokumentován jako sebevražda, byla nařízena pitva,“ potvrdil Blesku policejní mluvčí Jan Rybanský. Podle informací Blesku mělo jít o Mariana O., který byl v divadle barmanem a provozním. 

„Ahoj kamarádi. Včera jsem se rozhodl dobrovolně opustit tenhle svět. Přijďte si na mne vzpomenout a třeba (bez truchlení) zapálit svíčku v pondělí 12.12. od 18.18 do La Fabriky,“ objevilo se na mužově facebookovém profilu necelý den po jeho úmrtí, 6. prosince odpoledne. 

Pokud máte psychické potíže či jakékoliv trápení, obraťte se na odborníky například na Lince bezpečí 116 111 nebo v Centru krizové intervence 284 016 666. Služby jsou poskytovány nonstop.

Video
Video se připravuje ...

Zemřel Jan Pokorný (†39), jeden z nejuznávanějších českých stylistů Videohub

Fotogalerie
19 fotografií