Ještě neví, co nakonec udělá, ale žádost o přijetí už si česká Sophia Lorenová pro jistotu podala. I když ji srdce stále táhne na krásnou část Prahy 6, na Hadovku. „Tam je prostě domov. Tady je to moc hezké, ale třeba kavárna není pravá kavárna. A já jsem kavárenský typ,“ říká Simonová, která v poslední době dost často ztratila rovnováhu a jen zázrakem si při pádech nic nezlomila. „Některý den se mi vstává dobře, jindy je to problém. Ale hlas mi pořád slouží, a jak si odpočinu, zní dobře,“ pochvaluje si zpěvačka.

Bláha už ví

V domově potkala Yvetta kolegu Karla Bláhu (76). Ten už má ohledně zdejšího pobytu jasno. Zabydlel se rychle. Zpěvák prodal před několika lety domek na Karlštejně a postupně se stěhoval z jednoho nájemního bytu do druhého. Špatně se ale vyrovnával s tím, že mu hodně přátel zemřelo. „Strašně jsem se tam trápil, ničila mě samota,“ přiznal Karel, který 30 let působil v karlínském divadle. „V noci mě budilo, jak jsem opuštěný,“ postěžoval si. Domov pro seniory tak bere Bláha jako spásu. Může kdykoli jít navštívit třeba syna a vnuka, a přitom je o něj postaráno.

Těžké rozhodnutí

Do konečného rozhodnutí, zda v domově zůstat napořád, nebo se vrátit zpátky domů na Hadovku, má zpěvačka ještě tři dny. „Mám čas na rozmyšlenou do desátého července. Byt si ovšem v každém případě nechám, abych se tam mohla podle libosti kdykoli podívat,“ ujistila Yvetta. Jedním z důvodů je také její poměrně rozsáhlý šatník ještě z dob, kdy vystupovala. Musela by se totiž velké části oblečení vzdát, do domova by se jí už nevešlo. Nejvíc vlastní zpěvačka kalhotových kostýmů, které miluje. A z barev u ní vede jednoznačně bílá. Jak na oblečení, tak u nábytku. „Rozsvěcuje obličej, omlazuje,“ říká Yvetta Simonová. I tak by v domově důchodců případně uvítala o skříň navíc. Jak to ale nakonec bude, se ještě uvidí!

Tomáš nemá čas!

Jediný syn Yvetty Tomáš Spurný (73) bohužel maminku nemůže neustále hlídat. Jako ředitel Divadla U Hasičů už tak neví, kam dřív skočit...

Video
Video se připravuje ...

Yvetta Simonová oslavila 95: Můj život byl plný Karlů! Hana Hoschlová, Lukáš Červený

Fotogalerie
32 fotografií