Přesně tak si to herec přál. Chtěl se vrátit zpět do rodného kraje a spočinout vedle rodičů a sestry Eleny. Jen Abrhámova sestra Božena zvaná Boca (89) u toho bohužel být nemohla.

Filmová historička, překladatelka a asistentka režie je totiž už několik let upoutaná na lůžko. Je ale šťastná, že má bratr konečně klid. „Ano, říkali mi, že Pepu uložili k našim rodičům. Byla jsem ve čtyři ráno vzhůru, protože mi to šrotovalo všechno v hlavě. Teď si v posteli prohlížím fotografie maminky a tatínka a říkám jim – tak tam konečně máte i Pepu!“ svěřila deníku Aha! Boca. „Je tam i naše sestra Elena. A budu tam jednou i já...“ konstatovala věcně.

Boca se těšila, že jí synovec Josef ukládání urny nafotí a pošle mobilem. „Je hodný, máme dohodu, vždy mi pošle fotky, abych byla v obrazu,“ pochvaluje si teta Boca. Zůstala jako kůl v plotě, ani děti už nemá, je zcela závislá na ošetřovatelce, která jí chodí pravidelně uklízet a pečuje o ni.

Smutečního aktu se zúčastnilo několik lidí z Kunovic. „Jsem rád, že je Pepík zase zpátky doma. Ale než na hřbitově, raději bych ho viděl živého a zdravého,“ svěřil Aha! hercův spolužák Bohumil Švabík (84). „Zažili jsme spolu moc hezké časy. V jejich cihelně vyráběli tašky na střechy a z nich, z té hlíny, jsme dělali různé figurky, které se vypálily,“ dodal pan Bohumil.

Nová krev

Josef Abrhám nejmladší (16) a jeho mladší bráška Antonín (14) jdou ve stopách svých slavných prarodičů – dědečka Josefa a babičky Libuše Šafránkové (†68). Dokonce už mají svou filmařskou společnost. V roce 2019 si založili studio WTF a dělají různé animace. Mimo jiné teď účinkují např. v klipu k jedné z básniček z knihy Divoké básničky Aleny Müllerové.

Hlavně Antonín vypadá jako mladší verze dědečka, a dokonce se chce hlásit na konzervatoř. Maminka, animátorka a ilustrátorka Denisa Grimmová (47), mu sice nebrání, ale nadšená prý není.

Video
délka: 03:01.52
Video se připravuje ...

Zemřel Josef Abrhám (†82): Připomeňte si jeho ikonické role. Videohub

Fotogalerie
32 fotografií