Dříve bylo herce všude plno, ke konci roku 2016 se však skoro ze dne na den stáhl z veřejného dění a přestal se věnovat i své milované práci. A ačkoliv za prvotním a poměrně náhlým odchodem z vinohradského divadla měly stát Dvořákovy problémy s jícnem, do divadla se nevrátil ani tehdy, když se jeho obtíže zlepšily. „Jirka nemohl nějakou dobu vůbec pracovat, a to jak hrát, tak natáčet. Skončil dokonce i s dabingem. Měl úzkosti, které mu v tom bránily… A celkově na tom psychicky nebyl dobře,“ prozradil zdroj z jeho blízkého okolí.

Vhodná doba na návrat

Zdá se, že časy temna jsou pryč a herec se po letech, kdy měl spíše menší role v seriálech a filmech, vrací na prkna, co znamenají svět. „Když člověk nestojí na jevišti sedm let, tak už přijde tréma, navíc člověk zapomíná učit se. Koketuju s tím už ale asi tři roky, že bych se měl vrátit. Otázka je, do kterého divadla,“ řekl před časem ve Snídani s Novou Dvořák.

Práci mu dal Bolek Polívka

Ač říká, že má rád velký divadelní prostor, kývl na nabídku, jež přišla z Divadla Bolka Polívky v Brně, které k největším scénám v Česku rozhodně nepatří. Dvořák zde bude ve hře Oheň a popel účinkovat po boku legendy slovenského divadla Martina Huby (80). „Ptal jsem se především, jestli má inscenace hodně textu. Bolek mě ujistil, že nikoli. Teprve pak jsem zjistil, že budu především naslouchat - ovšem takové legendě, jako je Martin Huba, a to je hodně vysilující. Ovšem je to šance, kterou bych si nenechal ujít,“ přiznal Dvořák pro Novinky.cz. Premiéru bude mít představení již 18. listopadu v Dělnickém domě v Brně, kde našlo Polívkovo divadlo prozatímní azyl.

Odstoupil z natáčení

Na letošní léto měl Dvořák naplánované i natáčení filmu. Nakonec z něj ovšem na jeho vlastní žádost sešlo. „Já jsem to paní režisérce vrátil, protože jsem nebyl spokojený s obsazením. Myslel jsem si, že je to špatně, ale ne,“ vysvětlil Dvořák ve Snídani s Novou. „Než se nějakým způsobem trápit, tak radši ne. To ať to točí někdo jiný,“ má jasno herec, jenž tedy zatím dokončuje jen duchařský seriál, který režíruje Jiří Strach (50). Právě ten dal Dvořákovi jeho proslulou roli čerta Uriáše v obou dílech pohádky Anděl Páně.

Video
Video se připravuje ...

Jiří Dvořák jako součást Vivaldianna: Dabuje ho Pierce Brosnan! Šárka Stejskal, Lukáš Červený

Fotogalerie
36 fotografií