Podle příznaků mohlo jít o mozkovou příhodu. Všechny samozřejmě vyděsil, a tak hned volali sanitku.

Ve vinohradské nemocnici ho zkoumali téměř šest hodin. „Měl jsem tlak sto sedmdesát na sto deset, což je dost. Dali mi kapačky a dělali různá vyšetření,“ svěřil se herec.

„Verdikt mi neřekli, ale poslali mě ještě do IKEM, kam chodím jinak každé dva měsíce na biologickou léčbu Crohnovy choroby,“ popsal situaci Bareš.

Chodí o holi

Nerad přiznal, že když měl o víkendu ve Stavovském divadle představení Audience u královny s Ivou Janžurovou (81), necítil se na jevišti moc jistě. Nejen proto chodí v poslední době s hůlčičkou.

„Já vycházkové hole sbírám. Tuhle jsem dostal k Vánocům. A protože se mi občas zatočí hlava, cítím se s její oporou jistější,“ vysvětlil herec. Vyšetření v IKEM podstoupil v úterý a s napětím čeká, až budou výsledky.

Podobné příznaky jako Igor měl před deseti lety bavič Petr Novotný (76), který se před odletem do Ameriky motal na letišti a nebyl schopen slova. Letištní personál ho tehdy odmítl pustit do letadla v domnění, že je opilý, nebo se předávkoval léky. Paradoxně mu tím zachránili život, jelikož ve skutečnosti se u něho začala projevovat právě mozková mrtvice. Ještě na letišti zkolaboval.

Už má nástupkyni

Barešova dcera Antonie (12) je tátovi nejen fyzicky podobná, ale podědila po něm i talent na dabing. Už dva roky je v této disciplíně jako doma. Naposledy dabovala ve filmu Tonda, Slávka a kouzelné světlo právě Slávku. Premiéra je 16. října a hned druhý den má Tonička 13. narozeniny, takže ji má jako dárek. „Doufám, že mě čeká další krásná práce,“ řekla deníku Aha! sama Tonička.

 

Video
délka: 04:10.66
Video se připravuje ...

Igor Bareš načetl novou audioknihu: Čím ho překvapil český Sherlock? Petr Macek, Lukáš Červený

Fotogalerie
40 fotografií