„Je asi pět minut za den z celkových čtyřiadvaceti hodin, kdy se kouknu do zrcadla a řeknu si – hele, dobrý je to... Pak se zase najím a bříško se mi kvůli diastáze nafoukne na pátý měsíc těhotenství,“ posteskla si Burešová u snímku, který pořídila přes zrcadlo.

Na něm hraje prim její dokonale ploché a vyrýsované bříško. „Nevadí. Ono to bude jednou zase dobrý. Žiju z těch pěti minut,“ konstatovala Eva.

Z nedokonalostí svého těla se nehroutí, naopak z nich udělala své přednosti. „Strie na zadku pro mě vždycky byly děsně sexy. A ty na břichu beru jako první obrázky mých dětí. A to je super,“ popsala dvojnásobná maminka svůj pohled na život.

„Kdybych dneska prošla kolem sebe, tak se plácnu po zadku! Ale nikdo tam nebyl, tak jsem se alespoň v těch plavkách vyfotila, protože se cítím super,“ dodala Burešová. Ta kromě Tristana Williama, jehož otcem je šéfkuchař Přemek Forejt (36), má ještě syna Nathaniela (6) s muzikantem Michalem Krásným (39), který je ale krátce po porodu opustil. 

Co je to diastáza a jak se léčí?

Břišní rozestup až diastáza je rozestoupení vaziva a přímých břišních svalů vedoucí od hrudní kosti ke sponě stydké. Přímý břišní sval se skládá ze dvou pruhů a mezi nimi rozestup vzniká. Nemusí se vyskytovat v celé délce a neřešíme oblast pupíku.

Vzniká při velkém tlaku dutiny břišní na její stěnu (těhotenství, obezita, špatné držení těla, přetížení). V těhotenství je rozestup účelný pro uložení miminka. Měl by se stáhnout sám do šesti měsíců po porodu, později se řeší speciálními cviky či operativně.

Video
délka: 06:53.60
Video se připravuje ...

Eva Burešová: Můj druhý porod byl prostě boží! Videoredakce ženských webů

Fotogalerie
50 fotografií