Kromě Hoštic vysála Markéta N. (39) na svoje gamblerství ve stejném období ještě 1,3 milionu z účtu Hrádku u Sušice. Teď stanula před soudem, od kterého sice dostala podmínku, ale takřka všechny ukradené a v hazardu utopené peníze bude muset vrátit. Což může být problém, protože na jejím hráčském účtu policie zajistila sotva čtvrt milionu...

Koza zahradnicí

Podle obžaloby tunelovala Hoštice od září 2019 do června 2020. „Neoprávněně převedla formou velkého množství bezhotovostních bankovních transakcí z bankovního účtu obce Hoštice na svoje účty finanční částku v souhrnné výši 3 433 189,33 Kč, což učinila jako zaměstnankyně – účetní obce,“ prohlásil státní zástupkyně Marcela Šímová pro Deník, který na celou kauzu upozornil. V Hošticích si tak udělali z „kozy zahradnici“.

Dostala podmínku

Bývalá účetní sice v daném období stihla na účet obce skoro milion vrátit, ale paralelně k tomu vytunelovala z účtu Hrádku u Sušice 1 293 336 korun. Všechny peníze použila na financování online sázkových her.

Když se vše provalilo, s policií a následně žalobkyní spolupracovala, dokonce uzavřela se státní zástupkyní dohodu o vině a trestu. Díky tomu si od klatovského okresního soudu místo přísných 8 let basy jen podmínku na 1,5 roku s odkladem na tři roky.

Verdikt ještě není pravomocný, protože si účetní, které původně hrozil až osmiletý kriminál, nechala případnou lhůtu pro odvolání. Podle posudku znalkyně z oboru psychiatrie trpí Markéta N. patologickým hráčstvím.

Prachy musí vrátit

Markéta N. sice vyvázla jen s podmínkou, avšak ukradené peníze obcím bude muset vrátit. „Já mohu říct pouze to, že od ní očekáváme náhradu škody,“ komentoval to pro Blesk starosta Hoštic ing. Miroslav Tománek. S obcí Hrádek už před soudem uzavřela smír v občansko-právním řízení.