Nechtěli za žádnou cenu ztratit další hereckou hvězdu, vlastně mu zakázali jít do penze. Udělali maximum pro to, aby Satoranský, který je jinak stále plný sil, zůstal. „Jaroušek chtěl odejít do důchodu a plánoval v nové sezoně pouze dohrát svá představení. Avizoval to už na jaře,“ prozradil zdroj ze zákulisí divadla. „Na jeho představení i díky Policii Modrava chodí v poslední době fanoušci napříč věkovými kategoriemi, a to si vedení moc dobře uvědomuje. Proto museli jednat,“ dodal.

Přilepšili mu

Satoranského, který je členem souboru Divadla na Vinohradech už od roku 1966, se podařilo přesvědčit, ať odchod na odpočinek minimálně o rok odloží. „Nabídli mu novou smlouvu s přilepšením a ještě k tomu hlavní roli v nové inscenaci! Jaroušek u nás tedy v září zahájí již svoji šestapadesátou sezonu,“ dodal zdroj.

Člověk nikdy neví

„Ano, na Vinohradech budu hrát dál, připravuji se na hru Člověk nikdy neví,“ potvrdil deníku Aha! sám Satoranský. Režisér a překladatel Šimon Dominik (41) v této britské komedii od Bernarda Shawa (†94) nabídl herci jednu z hlavních rolí – číšníka Waltera. Premiéra je naplánovaná na 4. listopadu tohoto roku. Satoranského budou moci fanoušci také dál vidět i v divadelní adaptaci filmu Je třeba zabít Sekala.

Upnul se na práci

Satoranský se po smrti manželky Libuše (†78) v roce 2020 upnul více na práci, díky které přichází na jiné myšlenky. „Je mi pořád smutno, občas v nějakém kolektivu zapomenu, ale když jsem doma, pořád ji tam vidím. Chybí mi, byla to skvělá ženská,“ přiznal nedávno herec.

Natáčení na Šumavě? Pohoda

Takovou pohodu jako během natáčení Policie Modrava prý Jaroslav Satoranský zažil jen ve své první roli, kdy byl ještě student DAMU.

Seriál míří od září do finálové čtvrté série a s ním i postava majora Koutného, který si už vychutnává zaslouženou důchodovou pohodu. „Těšil jsem na natáčení a nezklamalo mě to, bylo to moc příjemný,“ řekl Aha! a prozradil, jak moc si váží toho, že s ním režisér Jaroslav Soukup (75) počítal až do poslední chvíle. Herec si také neskutečně pochvaloval atmosféru na place. „Bezprostředně po natáčení mi bylo smutno, to musím přiznat. Že už se s touto výbornou partou neuvidím. A to nemyslím jen kolegy herce, ale celý štáb. To byli tak úžasní lidé!“ vysekl poklonu celému týmu.

Natáčení Policie Modrava přirovnal ke své první roli, která je pro něho nezapomenutelná. „Nedávno jsem se o tom zrovna bavil s Jaroslavem Soukupem. Když jsem byl student na DAMU, tak jsem hrál ve filmu pana režiséra Václava Kršky a tam byla tak nádherná atmosféra! Režisér se po příchodu se všemi zdravil. Byla to taková nádherná pohoda a já jsem teď na sklonku života zažil to samé,“ popsal Satoranský s tím, že je to až osudové.

Video
Video se připravuje ...

Mše za Hanu Maciuchovou (†75): Jak vzpomínal Jaroslav Satoranský? Hanka Höschlová

Fotogalerie
33 fotografií