Jelikož právě na pondělí připadl Jaroslavův svátek, řada známých mu volala a gratulovala, aniž by tušila, jaký žal právě představitel majora Václava Koutného ze seriálu Policie Modrava prožívá. Jeho žena Libuše (†78) totiž odešla z tohoto světa.

„Je to strašná rána. Nikdo to ani ve snu nečekal,“ prozradil deníku Aha! rodinný přítel. „Ještěže má Jarda dceru Martinu a vnuky Kubu a Honzu. A taky hodně koníčků. Ale stejně – Líbu mu to nevrátí…“ doplnil posmutně o herci, který s Libuší žil dlouhá léta a znali se dokonce od puberty.

„Mně bylo sedmnáct a půl a jí patnáct a půl. Mám velké štěstí, že jsme se potkali,“ přiznal před časem Satoranský s tím, že když hrál jako ochotník divadlo, přišly za ním kdysi do zákulisí dvě dívky – tmavovláska a blondýnka. Právě do té druhé se ale zamiloval. Už nikdy se nerozešli, naopak spolu vydrželi celá její studia a v roce 1961 se na Staroměstské radnici vzali. Libuše Kubová, posléze Satoranská, pracovala v projekci a měla prý velké pochopení i pro manžela a jeho práci.

„Starala se, abych náhodou nezpychl, vždycky mě vrátila na zem,“ říkal s vděčností herec. Ten se ženou chodil často na procházky, především v Praze na Proseku, kde spolu bydleli, ale v roce 2008, kdy začal točit Policii Modravu, ji vzal i na pár výletů právě na Šumavu, kde se natáčelo. „Cestou si toho vždy hodně napovídáme,“ přiznával Jaroslav.

Ten se dokonce loni na tiskovce k Modravě ještě těšil na šedesátileté výročí svatby. „Za dva roky budeme mít diamantovou svatbu,“ netajil se představitel Kuby z večerníčků Krkonošské pohádky. Teď bohužel zůstal sám. Má ale ještě dceru Martinu a vnuky Jana a Jakuba.

Příbuzný je dokonce i s basketbalistou Tomášem Satoranským (28), jenž je vnukem jeho bratrance. „Jsem rád, že dělá našemu jménu takovou čest,“ netajil se herec loni, kdy jeho přízeň s reprezentací válcovala na MS soupeře zvučných jmen.

VIDEO: Policie Modrava: Při natáčení autonehody šlo o život!

Video
Video se připravuje ...

Policie Modrava: Při natáčení autonehody šlo o život! TV Nova

Fotogalerie
38 fotografií