Hanka ho pozvala k sobě do bytu na Francouzské ulici, aby si zopakovali texty po covidové pauze. Tam se mu svěřila, že se jí rakovina vrátila.

Až do konce

„Řekla mi, že chodí na chemoterapie, ale netušil jsem, jak vážné to je,“ svěřil Jaroslav smutně. Bylo pro něho těžké tu zprávu vyslechnout. Jen rok předtím ho totiž po více než 50 letech opustila manželka Libuše (†78). „Měla podobnou nemoc. Absolvovala operaci, ale vrátilo se to. Jako Hance,“ prozradil Satoranský. „Mohl jsem být s manželkou až do konce, nebyla sama. V den, kdy nás opustila, byla se mnou i dcera s manželem,“ posteskl si herec.

Nebrala mobil

S Maciuchovou šanci rozloučit se neměl. Jeho pohádková Anče se na poslední chvíle života vrátila na rodnou Moravu. Statečně čekala v olomoucké nemocnici, až přijde konec. Už nebrala mobil, neměla síly na esemesky. „Zpráva, že zemřela, mi vyrazila dech. Nemohl jsem vůbec mluvit,“ přiznal herec v rozhovoru pro internetový pořad Face2Face.

Bez energie

Vedle Divadla na Vinohradech měli spolu hru Ještěrka na slunci v Divadle v Řeznické. Hanka hrála Sarah Bernhardtovou a Jaroslav jejího oddaného tajemníka. Na podzim 2020, kdy už řádil covid, měla představení natočit ČT. Herečka už ale neměla dost energie. Hana Maciuchová zemřela 26. ledna 2021.

Samí kluci

Od skvělé dcery má Jaroslav dva vnuky, třicátníky, a od nich už i dva pravnuky 5 a 2 roky.

Příbuzný mu dělá radost

Slavný basketbalista Tomáš Satoranský (30) je vnuk hercova bratrance. „Jsem moc rád, že dělá našemu jménu takovou čest,“ říká spokojeně Jaroslav. I když se moc často nevídají, protože Tomáš hraje v Americe, jeho kariéru sleduje.

Modrava pomáhá i léčí

Role majora Koutného v seriálu Policie Modrava Satoranskému pomáhala přežít bolestné momenty. „Pro mě to byl zázrak. Skvělá Soňa Norisová i režisér Jaroslav Soukup,“ pochvaluje. Už dotočil 5. řadu. „Koutný je v důchodu, ale jezdí za ním na poradu,“ prozradil o své postavě.

Video: Mše za Hanu Maciuchovou (†75): Jak vzpomínal Jaroslav Satoranský?

Video
délka: 00:26.44
Video se připravuje ...

Mše za Hanu Maciuchovou (†75): Jak vzpomínal Jaroslav Satoranský? Hanka Höschlová

Fotogalerie
43 fotografií