Tereza Hodanová, která se ve svých třinácti letech proslavila jako Teri Blitzen, dnes otevřeně hovoří o stinné stránce svého brzkého úspěchu. Youtuberkou byla od svých třinácti do šestnácti let, v dobách největšího rozmachu tohoto fenoménu. Pak ale přišel náhlý konec.

„Můj hlavní citový problém nebyl ten, že bych měla pocit, že mě někdo zneužívá, ale spíš že mě nikdo nevnímá, nebo že mě nikdo nevidí,“ prozradila v novém otevřeném rozhovoru s Čestmírem Strakatým pro pořad Prostor X časopisu Reflex.

Její manažerkou byla její matka, která dceřinu kariéru silně podporovala. Dokonce na dceru tak trochu tlačila, aby v natáčení videí z pokojíčku pokračovala. Když začala Terezina hvězda kolem jejích 14 – 15 let strmě stoupat, tlak a snaha lidí z okolí se na dívce obohatit ještě narostly.

V 15 až 16 letech už to Tereza podle svých slov přestala zvládat. Úzkosti tak zaháněla drogami. „Vyzkoušela jsem toho hodně, ale kokain byl hlavní,“ prozradila.

„Nemyslím si, že bych měla komu co vyčítat, protože bych se k tomu dostala nějakou jinou cestou. Bylo to dost běžné v té společnosti, ve které jsem se pohybovala. Ale rozhodně tam byly nějaké stěžejní osobnosti,“ uvedla s tím, že nechce nikoho jmenovat. Do té doby prý byla hodné dítě – nikdy se ani neopila...

„Myslím, že toho na mě už zkrátka bylo hodně, a já mám občas problém s tím, že když je na mě hodně podnětů, tak nejsem schopná je zpracovat a fungovat normálně. Akorát, že v té době, ještě jako dítě, jsem nebyla schopná rozeznat, co se se mnou vlastně děje. Když mi někdo ukázal, že se jde něčím vypnout, dát si někde lajnu a najednou se cítit v pohodě, tak mi to přišlo super, protože jsem poprvé neměla pocit, že se ve mně všechno svírá, že se na mě pořád někdo kouká nebo že je celý svět položený na mých ramenou,“ popsala, jak se k drogám dostala. 

V té době navíc skoro nejedla a nechodila do školy. Několikrát proto zkolabovala a skončila i v nemocnici.

Nakonec Terezu zachránil táta. Rodiče se rozvedli a ona se nastěhovala k otci. Ten byl ale podle jejích slov rázný a nastavil jasná pravidla i mantinely. K tomu navíc dívka nastoupila do nové školy a začala vztah s novým přítelem. To všechno jí pomohlo se z negativního období vymanit a kariéru youtuberky tehdy ukončila.

V šestnácti letech pak zamířila k psychoterapeutovi. Ten jí tehdy předepsal benzodiazepin Xanax. Dívka brzy zjistila, že jí slavný „oblbovák“ příliš neprospívá a prášky vysadila.

Nadále ale trpěla sklony k depresím. „I nějaké sebevražedné sklony tam byly. Otevírat tato témata s mým tátou, který je také přemýšlivý, mi hodně pomohlo,“ říká dnes. 

Video
délka: 28:37.32
Video se připravuje ...

Prostor X: Rozhovor s Terezou Hodanovou Videohub

Fotogalerie
50 fotografií