Minisérie Iveta, v níž zpěvačku ztvárnila Anna Fialová (26), sleduje příběh počátku její kariéry a vztahu s Petrem Sepéšim (†25), kterého hraje Vojtěch Vodochodský (28).

Režisér Michal Samir (37) tedy vypráví Ivetin příběh od prvních pěveckých kroků v jejích rodných Beskydech, přes průlom na festivalu Mladá píseň v Jihlavě z roku 1983 až po její partnerství se Sepéšim a vznik megahitu Knoflíky lásky.

„Spousta lidí vnímá Ivetu Bartošovou a Petra Sepéšiho jako Romea a Julii osmdesátých let. Jako zamilovaný pár té doby, největší tehdejší love story. Jenže realita vnímání vztahu ze strany Petra Sepéšiho byla jiná, než si veřejnost často myslí,“ říká scenárista a režisér Samir.

Žádný soud

„Výlučnou kvalitou této minisérie je empatie, s níž nahlíží na člověka, kterému se empatie v životě žalostně nedostalo. Přál bych podobný portrét každému, kdo se stal veřejným majetkem a na koho měli všichni, včetně mě, názor. Tahle minisérie je první, která Ivetu Bartošovou nesoudí,“ shrnuje kreativní producent Matěj Podzimek. Předplatitelé Voyo mohou první část třídílné minisérie Iveta sledovat od 6. května, tedy týden po 8. výročí, kdy skončila svůj život pod koly vlaku v Uhříněvsi 29. dubna 2014.

Rodina dala svolení

Protože autoři chtěli být ve shodě s těmi, kterých se příběh týká, celou minisérii tvořili se souhlasem Ivetina syna Artura Štaidla (25), sestry Ivany (56), maminky Svatavy (83), manžela Josefa Rychtáře (63), ale i dětí Ladislava Štaidla (†75) a pozůstalých po Sepéšim. „Byla to dlouhá, ale takhle s odstupem věřím, že jediná správná cesta, jak příběh Ivety odvyprávět pravdivě,“ míní producent Matěj Chlupáček.

Video: První trailer minisérie Iveta: Slavná zpěvačka ožívá na televizní obrazovce!

Video
Video se připravuje ...

První trailer minisérie Iveta: Slavná zpěvačka ožívá na televizní obrazovce! Voyo

 

Fotogalerie
32 fotografií