Radim Uzel už od loňského roku bojuje s rakovinou, která se mu rozšířila hned do několika částí těla. V březnu se slavný lékař objevil na Pražském hradě, kde přijal státní vyznamenání z rukou prezidenta Zemana. Na slavnosti, která se vysílala i v televizi, bylo patrné, že je Uzel velmi pohublý a zjevně slabý. 

„Je to vážné, těžko se o tom mluví. Držte mi palce,“ řekl Uzel Blesku. I když má s chůzí potíže, přijít si pro vyznamenání bral jako povinnost. „Nějak jsem to zvládnul, ale nebylo mi vůbec dobře. Špatně se mi dýchá a chodí, to je pochopitelné,“ dodal známý lékař. 

Do nedávna Uzel zůstával v pohodlí domova a do nemocnice docházel jen kvůli léčbě. Teď ale skončil hospitalizován. „Jsem opravdu velice vážně nemocen. Jsem v nemocnici,“ uvedl pro Extra.cz.

V pořadu televize Prima Showtime nedávno také uvedl, že příliš dlouhý život před sebou již nemá. Podle svého vyjádření je přesvědčen, že zemře do roka a do dne. Fakt, že ví, na co zemře, ho prý naplňuje optimismem.

„Objevily se mi další nádory. Někdy může vysoký věk zpomalit postup nemoci, ale záleží na typu rakoviny. Když je to jako v mém případě ještě spojené se strašným covidem, který jsem prodělal a moc zdraví mi nezanechal, a s těžkými psychickými stresy, poněvadž mi umřela manželka, tak je to o to horší,“ uvedl Uzel. 

VIDEO: Radim Uzel: Těžký průběh covidu a rakovina žaludku

Video
délka: 02:15.56
Video se připravuje ...

Radim Uzel: Těžký průběh covidu a rakovina žaludku Videohub

Fotogalerie
47 fotografií