Zpěvačku mrzelo, že má svátek právě na 24. prosince a ještě se o něj musí dělit s Adamem! „Nechal jsem Evě uvázat kytici k svátku. Kvůli Štědrému dnu na něj zapomínali,“ prozradil Blesku vdovec Jan Kolomazník (69).

Slib nad rakví

„Nikoho nikdy nenapadlo jí ani popřát. Proto jsem vždycky koupil velkou kytici, měla z ní radost, i když si nikdo jiný nevzpomněl,“ řekl vdovec. Kytici pro zesnulou zpěvačku vyrobil její skalní fanoušek, florista Tomáš Slušný. Květinový koš poslala na pražské Malvazinky také věrná kamarádka Marika až z Německa. „Dokud budu živ, budu o hrob pečovat stejně jako o Evu, když tady ještě byla s námi...“ dodal Kolomazník.

Jmelí pro Slavíka

U hrobu Karla Gotta, který je na dohled od Pilarky, nechyběl ozdobený vánoční stromeček. Fanoušci a fanynky zapalovali na místě posledního odpočinku Slavíka desítky svíček. Kromě květin a jiných pozorností přinesli i jmelí pro štěstí.

Mnoho drobných dárků přibylo během vánočních svátků také kousek dál u přemístěného hrobu zpěváka a »ministra rozkoše« Dana Nekonečného (†52). „Moc děkuju, že lidé nezapomínají,“ vzkázala jeho poslední životní partnerka Zuzana Kardová (60) prostřednictvím Blesku.

Tři oříšky pro Libušku

Sváteční háv dostal i hrob ve Šlapanicích u Brna, v němž sní věčný sen Libuše Šafránková (†68). Místo posledního odpočinku naší nejslavnější Popelky pokryly nejen svíčky, andělíčci či kamenná srdíčka, ale také symbolické tři oříšky. Pro lidi byla a zůstane Libuška tou nejmilovanější Popelkou ze všech...

Opuštěný Štaidl

Pusto naopak bylo na hrobě Gottova kapelníka Ladislava Štaidla (†75) na pražských Olšanech. Rodina se tam zřejmě chystá až 31. ledna, kdy uplyne rok od smrti třetího z králů české pop music. Expartner zpěvačky Ivety Bartošové (†48) a otec jejich syna Artura (25) podlehl po prodělané rakovině těžkému covidu-19.

VIDEO: Poslední rozloučení s Libuškou Šafránkovou v jejích rodných Šlapanicích

Video
délka: 09:11.40
Video se připravuje ...

Poslední rozloučení s Libuškou Šafránkovou v jejích rodných Šlapanicích Lukáš Červený

Fotogalerie
39 fotografií