Sobota 3. června 2023
Svátek slaví Tamara, zítra Dalibor
Polojasno 23°C

Neuvěřitelné bohatství Ladislava Štaidla (†75)! Na tomto zbohatl

/
 • Neuvěřitelné bohatství Ladislava Štaidla (†75)! Co mu kromě hudby přihrálo miliony?
  13. června 2022 ● 13:25

  Česko odchodem Ladislava Štaidla (†75), který podlehl komplikacím v souvislosti s onemocněním covid-19, přišlo nejen o skvělého hudebníka, ale také podnikatele. A to jazykově vybaveného i velmi prozíravého, který uměl být ve správnou chvíli na správném místě. Jaké bylo tajemství jeho úspěchu?

  Porevolučním odchodem ze showbyznysu si ještě více polepšil. Muzikou sice vydělával miliony, které se mu každý rok sypaly na účty (a dělo se tak do jeho smrti - pozn. red.), ale byla to dřina. Dny a týdny ve studiích či na turné už ho vyčerpávaly, a tak se v divokých 90. letech vrhl na to, co (ne) každému šlo.

  Vstoupil do byznysu a vydělával ještě více než vystupováním na světových pódiích. A k tomu všemu se mu na účet až do konce života dál sypaly tantiémy za jeho písně hrané v rádiích, televizích či na akcích. Ladislav Štaidl zcela jistě za svůj život vydělal daleko více peněz než Karel Gott. Už jenom tím, že byl autor hudby, kteří vždy brali více než jen samotní interpreti,“ podotkl pro deník Aha! hudební publicista Petr Burda.

  Rodák ze Stříbrné Skalice by ale ohromného úspěchu v hudební a podnikatelské branži nikdy nedosáhl, kdyby to neměl v hlavě srovnané. A na tom se shodují i jeho blízcí. Co vše mu vyšlo?

   

  Fotogalerie: Zemřel Ladislav Štaidl (†75)
  65 fotografií

 • 1.

  Kšefty s nemovitostmi

  Co to znamená podnikat, znal po svých předcích. Hlavně po otci, který byl majitelem pily. Tu mu ale komunisté po převratu v roce 1948 sebrali. Otec Štaidlových také navedl za minulého režimu své syny Láďu a Jiřího (†30) ke skupování nemovitostí v Jevanech u Prahy, kde pak partička Štaidlovi-Svoboda-Gott žila a tvořila. Jen Láďova vila měla svého času hodnotu 30 milionů korun. Kšeftování s nemovitostmi pak Štaidlovi vydrželo až do konce jeho života.

  Video
  délka: 03:52.84
  Video se připravuje ...

  Ladislav Štaidl (†75): Seznam jeho slavných milenek! Mall.tv

 • 2.

  Kšefty s uměním

  Po revoluci Štaidl také kšeftoval s uměním a starožitnostmi. Přivedl ho na to kamarád, rodák z Prahy a následně emigrant do USA Miles Rudolf Glaser (†79). Kvůli nákupům a prodeji starožitností i nemovitostí založil Štaidl v roce 1992 firmu PRAGO-TEX, s.r.o. Do roku 1997 ji napůl vlastnil se svojí tehdejší přítelkyní Ivetou Bartošovou (†48). Do roku 2004 pak byl jejím jediným vlastníkem, polovinu nakonec přepsal na svého syna Jiřího Štaidla (47). Kdo se teď stane majitelem Láďovy poloviny, kterou vlastnil až do své smrti, bude jasné až po vyřešení veškeré pozůstalosti.

  VIDEO: Zemřel Ladislav Štaidl (†75): Jak komentoval dráhu syna Artura? Co se mu nelíbilo?

  Video
  délka: 01:09.03
  Video se připravuje ...

  Zemřel Ladislav Štaidl (†75): Jak komentoval dráhu syna Artura? Co se mu nelíbilo? Blesk TV

 • 3.

  Kšefty s kukuřicí

  Štaidlovi dost neslo i podnikání v potravinářství. Konkrétně pražení kukuřice, což měla na starosti jeho firma PRAGO-CORN. Tu založil už v roce 1991 a následně popcorn mimo jiné dodával do českých kin. Štaidl v případě této firmy, která skončila v roce 2017, podnikal i s Američany, respektive Američankami Louisou Sarofinovou a Mary Porterovou. A dařilo se jim. Základní kapitál s.r.o. byl rok před jeho likvidací 4 620 000 korun.

 • 4.

  Kšefty s cihlami

  V 90. letech Štaidl zrestituoval část Západočeských cihelen ve Stodu. „A já jsem pak měl od Ládi cihly na svoji chalupu,“ zavzpomínal v týdnu v Pressklubu Frekvence 1 bývalý člen Orchestru Ladislava Štaidla Felix Slováček (78).

   

 • 5.

  Jak ho viděli přátelé?

  Jan Žižka (67), Štaidlův bubeník: „Uměl jednat s lidmi a zbytečně nebuzeroval.“

  František Janeček (77), bývalý manažer Karla Gotta: „Člověk noblesní, neskutečně vzdělaný.“

  Zdena Frýbová (†75), spisovatelka: „Jeho stručné a neemotivní vysvětlení, že ho unavily kampaně proti jeho sobě, a proto si šel pročistit hlavu do jiné branže, neberu. Pobavilo mě však zklamání jeho nepřátel, když zjistili, že mu ve skutečnosti pomohli k nesrovnatelně vyšším a pohodlnějším příjmům, protože ten zatracenej Štaidl je dobrý a úspěšný ve všem, na co sáhne, ať už je to muzika, podnikání nebo psaní knih.“

  Štaidl uměl německy, anglicky a rusky. „V těchto jazycích vedl i rozhovory. Když na to přišlo, mluvil i slovensky,“ vzpomínal Vadim Petrov.

  Video
  délka: 03:52.84
  Video se připravuje ...

  Ladislav Štaidl (†75): Seznam jeho slavných milenek! Mall.tv

  Fotogalerie
  32 fotografií

Diskuse k článku Přidat názor
Počet komentářů: 44

NovyZakon: Schopný a inteligentní člověk se uživí vždy. Blb a lempl bude k ho*vnu za každého režimu .....

(31. 01. 2022 19:07)

silen: ...k příspěvku "Karufyx" - máte pravdu, jen jste ji napsal poněkud ostře. Taky jsem se znal s několika lidmi z jeho okolí a ti ho popisovali (i v totáči i po sametu), jako bezohledného, sobeckého a zlého člověka..., jenž mnoha lidem ublížil

(31. 01. 2022 15:35)

mamlas: "No tak řekněme paní Zagorová, je to milá holka, všechno... ale ona už tři roky po sobě bere 600 tisíc každý rok. A další ne 600, milión, dva milióny berou. Jandové a jiní každý rok."
Takhle móóóóóóóóóóóóóóóóóc trpěli.

(09. 02. 2021 06:39)

panda82: V Česku už vůbec ne,

(08. 02. 2021 14:06)

panda82: Tady člověk žasne kde ti pisálkové berou informace miliony, milenky, atd. mimo jiné , že se měl sejít s Dominikou, jen samé nepodložené bláboly a klamání čtenářů,

(08. 02. 2021 14:02)
Zobrazit celou diskusi
Články odjinud
Video se připravuje ...
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy