Eva Pilarová, jejíž druhé výročí úmrtí jsme si v pondělí připomněli, si rozsáhlý pozemek a dvě stavení, z nichž jedno pochází už z roku 1758, koupila v roce 1968.

„Právě rozlehlost nemovitostí některé zájemce odradila. Pro dva lidi je to opravdu velké,“ přiznal pro deník Aha! Honza. Oba tady mívali mnoho návštěv, některé tady přespávaly. K dispozici je i před rekonstrukcí roubené části asi 9 místností.

Právě i kvůli velikosti objektu se prodej protáhl na rok. Realitní makléř Zdeněk Turek, expartner modelky Agáty Hanychové (36), nakonec zprostředkoval prodej oblíbené režisérce herečky Ivy Janžurové (80) Alici Nellis.

Autorka seriálů Pustina a Nevinné lži ocenila nejen obrovské prostory, ale hlavně naprosté soukromí a skvělý výhled do kraje. Při dobré viditelnosti můžete pozorovat mnoho známých vrcholů včetně slavné hory Říp.

Mezi vážnými zájemci byl také jeden z momentálně nejžádanějších českých moderátorů Libor Bouček (41). Býval jedním z mnoha hostů na zdejších velkorysých mejdanech. Eva s Janem vyvařovali pro přátele vždy několik chodů a pod obří lípou stával gril.

Jan postupně provedl nemovitostí na padesát případných kupců. „Někdo přijel jen proto, aby okoukl, kde bydlela Pilarka, jiní tady chtěli podnikat. Většinou mysleli na penzion. Ale to bych zdejším obyvatelům asi nemohl udělat,“ prozradil Kolomazník. Je spokojený, že chalupa skončila v dobrých rukou.

Ještě než koupila tento statek, měla deset kilometrů odtud stodolu, kam nechala zavést elektřinu a vodu. Tu jí sehnal režisér Jaromír Vašta (†64), který natočil například sérii Píseň pro Rudolfa III. Sám tam měl chalupu. Když pak zpěvačka uviděla statek jako z pohádky, neváhala ani vteřinu.

VIDEO: Vdovec po Pilarové prodává milovanou chalupu. A Janda otevřeně o infarktu

Video
Video se připravuje ...

Vdovec po Pilarové prodává milovanou chalupu. A Janda otevřeně o infarktu Bára Horáková, Lukáš Červený

Fotogalerie
51 fotografií