Ještě před dvěma týdny by prý populární herečku ani nenapadlo, že se jí v tak krátké době převrátí život vzhůru nohama. S manželem a jejich dcerou Kordulou (16) strávili na jeho pozvání dovolenou v Dubaji, ovšem krátce po návratu Žilková od manžela dostala mail „drahý můj“. „Stálo v něm, že už mě nemiluje a že se mi omlouvá,“ přiznala Žilková v exkluzivním vyjádření pro Blesk.

Pro Žilkovou a Stropnického tak končí osmnáctiletá životní etapa, během které si prošli mnohými těžkostmi. Druhé dítě, syn Melichar, se jim v květnu 2007 narodil s vrozenou braniční kýlou a po 198 dnech života zemřel. Během Stropnického účasti ve vládě Andreje Babiše, kde působil v letech 2014 až 2017 jako ministr obrany, pak na jejich dům zaútočil zápalnou lahví anarchista a celá rodina musela žít pod dozorem ochranné služby.

Po nástupu Stropnického na post velvyslance v Izraeli v roce 2018 pak Žilková opustila své umělecké aktivity v Česku a odcestovala coby manželova opora i s Kordulou s ním. Po nástupu pandemie covidu na jaře 2020 se však na naléhání těžce nemocné matky herečka vrátila do Čech, od té doby žili manželé každý v jiné zemi a vzájemně se navštěvovali.

Pro oba se jednalo o třetí manželství. Žilková byla vdaná za reklamního režiséra Jiřího Hanycha (63), s nímž má dceru Agátu (36), a poté za stavebního inženýra Marka Navrátila (†55), otce synů Cyrila (33) a Vincenta (24), další dvě děti měli v pěstounské péči. Stropnický se předtím dvakrát oženil s Lucií Borovcovou (65), se kterou má také tři děti – Matěje (38), Annu (32) a Františku (27). 

VIDEO: Žilková podepisovala své vzpomínky: Přijela rovnou z kapaček!

Video
Video se připravuje ...

Žilková podepisovala své vzpomínky: Přijela rovnou z kapaček! Petr Macek

Fotogalerie
69 fotografií