Bývalí manželé spolu strávili 27 let a za tu dobu se z technického vizionáře kutícího v garáži stal jeden z nejbohatších lidí na světě. Ačkoli dlouho patřili mezi nejstabilnější slavné páry, nakonec jejich vztah vzal za své a v roce 2021 přišel rozvod. 

„Nešlo o jeden moment nebo konkrétní věc, která by se stala. Prostě to došlo do bodu, když už náš vztah nebyl zdravý, a já mu přestala věřit,“ svěřila se manažerka a filantropka Gatesová v rozhovoru s Gayle Kingovou (67) v pořadu This Morning na CBS.

Jedním z důležitých faktorů, které konci vztahu napomohly, byly miliardářovy schůzky s nechvalně proslulým sexuálním násilníkem, finančníkem Jeffreym Epsteinem. „Nelíbilo se mi, že se s ním stýká. Jasně jsem mu to dala najevo,“ popsala Melinda. 

VIDEO: Nejdražší rozvody v historii! Bill Gates se rozvádí!

Video
délka: 01:43.68
Video se připravuje ...

Nejdražší rozvody v historii! Bill Gates se rozvádí! Videohub

Jednou se s Epsteinem prý dokonce sama setkala, byla prý zvědavá, co je vlastně zač. „Když jsem vstoupila do dveří, okamžitě jsem toho zalitovala. Byl odporný. Byl ztělesněné zlo. Láme mi srdce, čím si ty ženy musely projít,“ řekla Gatesová. Spoluzakladatelka Nadace Billa a Melindy Gatesových dnes setkání hluboce lituje.

Vedle pochybných kontaktů ale manželství nepomohly ani Gatesovy nevěry, které v květnu loňského roku potvrdil mluvčí společnosti Microsoft. Gates se jako jeden z jejích zakladatelů před lety zapletl se svou podřízenou.

„Nikdy jsem si nemyslela, že se rozvedu, ale už jsem nemohla pokračovat. Potřebovala jsem jít jinou cestou. Věděla jsem, že rozvod lidi překvapí, a cítila jsem se kvůli tomu špatně. Teď už o sobě ale nepochybuji, ani trochu. Dávala jsem tomu manželství úplně všechno ode dne, kdy jsme se zasnoubili, až do rozvodu,“ nechala se Gatesová slyšet. 

Fotogalerie
108 fotografií