Někdejší šéf Strany zelených Matěj Stropnický a divadelní herec Daniel Krejčík na vlastní kůži okusili, že při pomáhání potřebným musí jít vlastní ego i spasitelský komplex prostě stranou. 

Krejčík, který fanoušky pravidelně informuje, jak život na zámku plném uprchlíků pokračuje, teď přiznal bolestivou zkušenost. „Asi by bylo pokrytecký psát o dalším dni pozitivně, protože byl pro nás s Matějem náročný. Jedna rodina se rozhodla nás opustit a přesunout se do Prahy,“ přiznal na sítích. 

Mamince prý totiž vadilo, že se její děti nastydly poté, co si celý den hrály s českými dětmi venku na hřišti. „Přišlo mi fajn po víc jak týdnu, aby si tu našli první kamarády. Měl jsem na ně dohlídnout,“ nasypal si popel na hlavu.

Ráno prý slavnému páru maminka sdělila, že jsou děti nemocné, všechno si rozmyslela a chce jít do Prahy. Do města prý odjíždí okamžitě. Stropnický se podle Krejčíka snažil rozrušenou ženu uklidnit, zařídil dětem školu a mamince práci. „Přesto pod vlivem situace a emocí odjela,“ svěřil se.

VIDEO: Výměna manželek: Matěj Stropnický poslal partnera do osmičlenné rodiny, místo něj získal zasloužilou matku

Video
délka: 01:25.62
Video se připravuje ...

Výměna manželek: Matěj Stropnický poslal partnera do osmičlené rodiny, místo ně jzískal zasloužilou matku TV Nova

Došlo i na slzy

Herec přiznal, že od ostatních věděli, že se to prostě stává. „Překvapivě mě/nás to zabolelo. Brečel jsem. Měl jsem najednou pocit, že i když se snažíme pomáhat do vyčerpání sil, je to málo. Že to nestačí,“ stýskal si. Ostatní rodiny na místě ale zůstaly. 

Nakonec uvolněné místo paradoxně přišlo vhod. Chvíli po tom, co maminka s dětmi zmizela, se totiž páru ozvala další rodina, která nutně potřebovala ubytování. 

Zámek plný lásky

Život na zámku v Osečanech si pochvaluje i herečka Jitka Schneiderová. Ta si je s párem vlastníků velmi blízká a jejich snahu pomáhat velmi oceňuje. „Dan s Matějem ubytovali několik maminek s dětmi a ženu v 8. měsíci těhotenství. Pomáhají jim, starají se o ně a unáší s nima ty každodenní těžké psychické stavy,“ vychválila své kamarády do nebes. 

„Tolik koncentrovaného dobra, lásky, činů a soucitu popsat prostě nejde,“ rozplývala se s tím, že na místo pravidelně docházejí pomáhat i další herci, mezi nimi například Václav Vašák (46) s rodinou. Zámek se totiž celý vytápí pouze dřevem, které rychle mizí, a každá pomocná ruka tak přijde vhod.

Fotogalerie
72 fotografií