S Peškem, později populárním policejním benjamínkem Jiříčkem ze seriálu Malý pitaval z velkého města, Žilkovou hned v prvním roce jejích studií na DAMU svedla brněnská televize, kde se točilo krimi Stopy zločinu: Otmar čeká spojku. „Byl to takový »kamarád taky rád«. Byli jsme si blízcí, ale na vztah to nebylo. Tehdy jsem Hanycha (první manžel - pozn. red.) načapala při nevěře, jemu (Michalovi - pozn. red.) to doma taky skřípalo, a tak jsem zvažovala, že se rozvedu. Jenže on se rozvést nechtěl. Moje manželství krizi nevydrželo a jeho ano. Za pár let se stejně rozvedl,“ vzpomněla herečka na románek s kolegou. „Pak jsme se asi třicet let neviděli…“

Sešli se po letech, když se třetím manželem Martinem Stropnickým (64) sháněli herce pro zájezdové představení. „Michal už vůbec nehrál, ale Martin ho měl rád, tak mu zavolal. On řekl, že s námi dvěma do toho půjde. Pak se odstěhoval do Holandska, kde onemocněl a zemřel,“ svěřila se Žilková.

Poslední hovor

Náhlá smrt kamaráda na rakovinu plic v květnu 2012 ji prý překvapila. „Zrovna jsme natáčeli v seriálu Vyprávěj moji svatbu, musela se stihnout chvilka, kdy nesněžilo. Běžela jsem na místo a zazvonil mi telefon. Vidím, že volá Michal Pešek. Zvedla jsem to a řekla: „Tak co, už jsi zase v Praze?“ A on jen řekl: „Já umírám, tak se s tebou chci rozloučit!“ popisuje chvíle, kdy ho slyšela naposledy. „Odpověděla jsem: To si děláš p*del, ne? A on prý že ne, že fakt umírá a ať vyřídím Agátě a Martinovi, ať nekouřej. A dodal jen: Ahoj.“

Už se mu nedovolala

Další šanci na rozloučení s ním prý už nedostala. „Vyšlo ze mě jen, že mě to strašně mrzí, a pořád jsem nevěděla, jestli si nedělá srandu. Bylo to ve chvíli, kdy na mě čekali před kamerou, netrpělivě na mě volali, třicet lidí na mě koukalo a řvalo, ať už jdu. Bylo mi strašně blbý mu na tohle říci, že natáčím a že nemůžu mluvit. Hned potom jsem mu ještě volala zpět, ale už nikdy mi nezvedl telefon, asi za týden zemřel…“ dodává Žilková.

Podpisy u Jošta

Už dnes čeká Veroniku Žilkovou první ze série autogramiád. V Knihách Dobrovský v Joštově ulici v Brně se bude od 16 hodin podepisovat i s autorem knihy Petrem Mackem!

Knihu Veronika Žilková: Dělte dvěma seženete u všech dobrých knihkupců nebo na webu www.iKiosek.cz!

VIDEO: Petr Macek sepsal vzpomínky Veroniky Žilkové: Odbourala veškerá tabu a řekla skoro vše!

Video
délka: 01:52.60

Petr Macek sepsal vzpomínky Veroniky Žilkové: Odbourala veškerá tabu a řekla skoro vše! David Turek

Fotogalerie
44 fotografií