Chtěla hlavně vědět, proč k podivnému a urážlivému označení vůbec došlo. „Potěšilo mě už to, že Vojta hned zvedl telefon. Samozřejmě musel tušit, proč volám,“ popsala situaci Saskia.

Právě Kotkovo vyjádření vůči ní bylo už několik dní jako pouták na pořad na internetu. „Přiznal, že opravdu neví, proč to řekl. Bylo to navíc vytržené z kontextu,“ prozradila Aha! Burešová. Kotek se velice omlouval a jako gentleman chtěl své pokání podpořit pořádnou kyticí. A protože o Saskii mluvil před kamerou a slyšely to stovky tisíc diváků, využil příležitosti, která se jako zázrakem naskytla.

Saskia totiž točí zrovna příští týden na Primě pořad Inkognito. Charismatický představitel Františka Štěpána Lotrinského z úspěšné série Marie Terezie se jí tak omluví veřejně a kytici předá před kamerou.

„Tím to považuju za uzavřené,“ řekla k tomu Burešová spokojeně.

Co vlastně zaznělo

Vojtovi Kotkovi vyklouzlo při natáčení z pusy toto: „Je to lehce nekorektní, co teď řeknu, ale skutečně se to stalo. Můj známý měl na návštěvě před šesti, sedmi lety kamaráda z Ameriky. A viděl u nás v televizi nějaký pořad, který moderovala Saskia Burešová. A řekl tomu mému kamarádovi neuvěřitelnou věc. Že nechápe, jak je možné, že Česká republika je takhle dopředu před Amerikou. Že u nás, tady v Česku, moderují pořady trans lidi!“

Transgender (zkráceně trans) osoba je taková osoba, jejíž skutečný gender se neztotožňuje s tím, který má od narození.

VIDEO: Vojta Kotek o dvojroli v novém filmu Jana Svěráka Betlémské světlo

Video
délka: 00:44.20
Video se připravuje ...

Vojta Kotek o dvojroli v novém filmu Jana Svěráka Betlémské světlo Bioscop

Fotogalerie
41 fotografií