Bezmála 1,5 milionu diváků v sobotu večer na ČT1 s dojetím sledovalo umírání Františka I. Štěpána Lotrinského – císaře Svaté říše římské a manžela jediné panovnice na českém trůně. Z barokního kostýmu a kudrnaté paruky se Kotek převlékl do hábitu, vlasy si stáhl do culíku a z historického pětidílného seriálu zvolna přešel do třídílné minisérie Guru, inspirované skutečnou postavou guru Járy!

Herec měl s touto rolí zpočátku problém. „Moje první reakce byla, že bych to neměl hrát já,“ přiznal Vojta bez okolků. „Byl jsem překvapen, že mi vůbec tuhle roli nabídli, a musím říct, že jsem jim to dost dlouho rozmlouval,“ prozradil Kotek. Guru zneužívající pod záminkou tantrických masáží studentky je pro něho první velkou zápornou rolí.

Natáčení s tímto silným příběhem bylo náročné i pro ženskou hrdinku minisérie. „Když jsme natáčeli scénu u lékaře, co absolvují holky po znásilnění, tak mi z toho bylo úzko,“ přiznala Anna Fialová (26). Ta hraje roli Alice, bojující s bývalým partnerem o dceru. Jedinou útěchou jí jsou terapeutické lekce jógy, vedené právě proradným guru v Kotkově podání.

Třídílnou sérii Guru vysílá od 14. ledna televize Voyo.

Guru Jára, vlastním jménem Jaroslav Dobeš (50), vykonával na svých klientkách údajně z terapeutických důvodů tzv. »odháčkování« neboli sexuální akty s cílem odstranit »háčky«, jež v nich prý zanechali dřívější sexuální partneři. V roce 2015 byl zadržen policií na Filipínách a od té doby je tam držen v policejní vazbě. V roce 2018 byl zlínským soudem nepravomocně odsouzen na 7,5 roku za znásilnění 6 žen.

VIDEO: Vyhrocený Vojta Kotek v Máme rádi Česko. Opustil studio a na Prachaře vzal židli!

Video
délka: 01:18.16
Video se připravuje ...

Vyhrocený Vojta Kotek v Máme rádi Česko. Opustil studio a na Prachaře vzal židli! FTV Prima

Fotogalerie
31 fotografií