Michele Mercierová ve filmech hrála ženy silné a nebojácné, ty které v životě získají to, co chtějí. V reálném životě takové štěstí ale neměla. Do svých vztahů šla vždy naplno, ale ani to jí nepomohlo k nalezení životní lásky a spokojenosti.

Jejím prvním manželem byl André Smagghe, seznámili se při natáčení filmu Le Notti di Lucrezia Borgi, tehdy byl pouhým asistentem režiséra. Po dvou letech vztahu došlo na svatbu a po ní přišly první problémy. Neúspěšný André neunesl slávu vlastní ženy a propadl alkoholu, léčebny byly jeho druhým domovem, ale jeho pobyt v nich nepřinesl kýžený výsledek. Pro Michele to sice bylo období největší slávy, protože točila Angeliku. Ovšem byla to i doba, kdy se jí dvakrát pokusil znásilnit její herecký kolega. Naštěstí se vždy ubránila.

Když se nešťastná Michele konečně odhodlala k rozvodu, tvrdě narazila. Podle zákona se nemohla rozvést s někým, kdo je hospitalizovaný, a André toho využil k jejímu vydírání. Rozvod se jí nakonec podařilo dotáhnout do konce, stálo jí to ale nemalé peníze.

Štěstí nenašla ani s druhým manželem automobilovým závodníkem Claudem Bouillotem. Jeho ženou se stala pět let po prvním rozvodu a chvíli se zdálo, že by to mohla být láska na celý život. Problémy začaly po přestěhování do Hollyywoodu, kde o Michele neměli zájem, chtěla odejít, ale jejímu muži, který tam jen utrácel její peníze, se nikam nechtělo, dokonce se neštítil vodit si do jejich společného domu milenky. Michele situaci nezvládla, vrátila se do Paříže a podala žádost o rozvod. Stálo ji to další miliony a jedenáct společných let života s Claudem.

Krátké štěstí našla po boku vdovce Adriena Jancou, který vychovával dva malé syny. Michele se kvůli nim vzdala života hvězdy a věnovala se rodině. Pak ovšem přišla děsivá zpráva, její milovaný Adrien měl nádor na mozku, lékaři si sice mysleli, že léčba zabrala a je vyléčen, jenže to byl omyl. Michele o něj celé měsíce pečovala, ale krátce před svatbou její milý zákeřné nemoci podlehl.

Po této tragédii se představitelka Angeliky přestěhovala do Itálie, v té době už byla téměř bez finančních prostředků. Přátelé ji seznámili s princem Nicolou Bocompagni –Ludovisi, který se do ní zamiloval. Dva roky spolu obývali římský palác, na svatbu ale nedošlo. Papežští rádcové odmítli dát jejich svazku požehnání, nadále spolu ovšem zůstali. Postupem času si však Michele uvědomila něco děsivého, Nicola nemiloval ji, ale její filmový předobraz Angeliku. Zhrzená ho tak opustila a odstěhovala se zpět do Francie.

VIDEO: Hlas Angeliky Libuše Švormová: O 18 let mladší manžel se držel stranou! 

Video
Video se připravuje ...

Hlas Angeliky Libuše Švormová: O 18 let mladší manžel se držel stranou! Markéta Reinischová, Aleš Brunclík

Fotogalerie
31 fotografií