Jediný zpěvaččin potomek se totiž celých sedm let po tragické smrti maminky ode všeho, co mělo být s ní spojené, distancoval. „Bez souhlasu Artura bych do toho nikdy nešel,“ řekl deníku Aha! důrazně režisér a autor scénáře Michal Samir (35).

Ano řekla i maminka

„S Arturem jsme se sešli. Vysvětlil jsem mu svůj záměr, dal k nahlédnutí scénář, zodpověděl všechny jeho dotazy a on souhlasil,“ pokračoval režisér s tím, že k natáčení má souhlas i od Ivetiny maminky Svatavy (82) a sestry Ivany (55), která přišla na svět o patnáct minut dřív než její slavnější sestra. I ony se totiž objeví na obrazovce.

Maminku ztvární Alena Mihulová (56), sestru-dvojče Eliška Křenková (31) a zesnulého tatínka Miroslav Hanuš (58). V Ivetu se pak převtělí Anna Fialová (26). „Je to pro mě velká výzva. Příběh Ivety je opravdu silný. Navíc je pro mě velmi důležité, že pan režisér má souhlas rodiny,“ řekla Aha! herečka, co všechno hrálo pro, aby vzala roli.

Štaidl v seriálu nebude

Postavy Artura ani jeho otce, muzikanta a podnikatele Ladislava Štaidla (†75), se přitom v seriálu neobjeví. Tvůrci se soustředili na příběh prosté dívky z Beskyd, které se splní sen - být slavná a milovaná. A pak o tohle všechno, čeho dokázala docílit, přijde. Třídílná série vzniká exkluzivně pro Voyo pod značkou Voyo Originál a její uvedení je naplánováno na příští rok.

Pokračování příště?

Děj minisérie Iveta končí smrtí Petra Sepéšiho (†25), s nímž Bartošová nazpívala Knoflíky lásky a další hity, jež odstartovaly její hvězdnou kariéru. Přesto si režisér a scenárista Michal Samir nechal podle zdrojů Aha! podepsat souhlas i od vdovce Josefa Rychtáře (63), kterého si Bartošová vzala až v roce 2013. A dokonce i od jejího »ochránce« Zdeňka Macury (47). Zřejmě si nechávají otevřená vrátka pro případné pokračování…

Dvojí smrt na kolejích

Petr Sepéši zahynul v červenci 1985 na železničním přejezdu u Františkových Lázní, když vjel autem před právě projíždějící vlak. Na kolejích našla smrt i Iveta Bartošová, která se v dubnu 2014 rozhodla dobrovolně ukončit svůj život pod koly vlakové soupravy v pražské Uhříněvsi.

VIDEO: Po fiasku se sochou konečně pocta Špinarové! A Bartošová má nový pomník.

Video
délka: 02:34.44

Po fiasku se sochou konečně pocta Špinarové! A Bartošová má nový pomník. Bára Horáková

Fotogalerie
48 fotografií