Slavná pěnice Iveta Bartošová, která celý život bojovala s mnoha vnitřními démony, se rozhodla spáchat sebevraždu v den, kdy její druhý manžel Josef Rychtář slavil narozeniny. On na ni však stále s láskou vzpomíná. 8. dubna, tedy v den Ivetiných nedožitých 55. narozenin, ale vdovce čekalo na pietním místě, u kolejí, na nichž vyhasl její život, kde jako vždycky hodlal zapálit svíčku, velké překvapení. Kříž byl vyměněný. „Zarazilo mě to, já s tím opravdu nemám nic společného a absolutně netuším, kdo to mohl udělat,“ podivoval se pro deník Aha! Rychtář.

„Samozřejmě mě ale velice potěšilo, že až takhle na Ivetu někdo stále myslí a zajímá se...“ pokýval hlavou. Na místo tragédie chodí s železnou pravidelností každého devětadvacátého v měsíci, jelikož Ivetin život navždy uhasl 29. dubna 2014. „Když jsem tam byl v březnu, byl tam stále ten dřevěný kříž, který jsem tam dal před sedmi lety. Nezdálo se mi, že je s ním něco v nepořádku, ale je možné, že už byl za ty roky někde nahnilý,“ uznal Josef.

VIDEO: Ivetin posmrtný vzkaz Pepovi! Až se ho zbavím, uleví se mi...

Video
délka: 01:04.44

Ivetin posmrtný vzkaz Pepovi! Až se ho zbavím, uleví se mi... TV Pětka, redakce Blesk.cz

 Kdo ale křížek vyměnil? Mohl to být tajný ctitel, někdo z fanklubu nebo nějaký soused z Uhříněvsi. Anebo třeba také Zdeněk Macura (47), samozvaný ochránce týraných žen, jenž kdysi „unesl“ Ivetu na bizarní výlet do Itálie, kde vznikla dnes již legendární fotka spící zpěvačky na pláži, v plavkách naruby. Vyloučit ovšem nelze ani zpěvaččina syna Artura Štaidla (24). „Arťa se sice celých sedm let neozval, to ale neznamená, že mámu vymazal z paměti,“ připustil sám Rychtář. „Ať je to, kdo chce, byl bych rád, kdyby se přihlásil. Chtěl bych mu poděkovat,“ dodal vdovec.

Fotogalerie
57 fotografií