Minisérie Guru, kterou uvede streamovací platforma TV Nova Voyo, se věnuje společensky závažnému a aktuálně silně rezonujícímu tématu zneužití nadřazeného postavení ke znásilnění či jinému sexuálnímu útoku. Hlavní role se chopil Vojta Kotek, pro kterého je to první záporná role v životě. 

V rámci přípravy jsem měl možnost nahlédnout do výpovědí obětí sexuálního násilí a rozsudků několika případů. O to mrazivější herecká zkušenost to pro mě je. Zpočátku jsem se musel vědomě nastavit tak, abych si práci netahal z natáčení domů a od postavy se vždy včas odpojil,“ říká Vojta, který si ale nechal ujít slavnostní projekci. 

Na té však nechyběl samotný režisér minisérie Biser Arichtev (45) s manželkou Veronikou (35). Zřejmě i pro ně to byl dost silný zážitek, protože po premiéře se odebrali ven, aby to rozkouřili. Na cigaretku přišla i herečka Kristýna Podzimková (36) nebo Vasil Fridrich (45), takže se během chvilky všichni ztratili v dýmu cigaretového kouře. 

VIDEO: Vojta Kotek v 7 pádech Honzy Dědka: Na motorku už nesedám, jsem rád, že chodím!

Video
délka: 02:07.44
Video se připravuje ...

Vojta Kotek v 7 pádech Honzy Dědka: Na motorku už nesedám, jsem rád, že chodím! FTV Prima

První díl minisérie Guru začíná znásilněním hlavní postavy Alice (Anna Fialová) během očišťovací terapie, takzvaného odháčkování. Oběť okamžitě poté vše oznámí na policii a rozjede se vyšetřování. 

Minisérie se totiž inspirovala případem, který do velké míry i reflektuje a za nímž stojí nechvalně proslulý guru Jára. Ten se dopustil v letech 2004 až 2007 několika znásilnění, která obhajoval právě jako terapii.

Fotogalerie
46 fotografií