Bývalý bodyguard Roman Anton může s klidným srdcem říct, že viděl to nejlepší i nejhorší z devadesátých let. Původně chtěl nastoupit ke vznikajícímu Útvaru rychlého nasazení URNA, ale nakonec se rozhodl stát se osobním strážcem. Absolvoval několik kurzů, zdokonalil svou angličtinu a svou práci dělal tak dobře, že ho na základě referencí oslovovali různé celebrity, obchodníci, politici a dokonce lidé, jež dneska považujeme za mafiány. Než však na jejich nabídku kývl, prolustroval si je.

„Vycházel jsem z toho, co mi byl daný klient ochotný říct. I když to vždy nebyla pravda. Znal jsem se s lidmi, kteří už tenkrát nějakým způsobem byli obchodně vlivní a měli informace. Takže jsem byl schopen i za nimi přijít a pozeptat se. Přesto se mi stalo několikrát, že jsem přijal práci pro klienta, který byl na hraně zákona nebo za ní,“ přiznal Anton. S takovými lidmi se prý snažil rychle rozvázat kontrakt.

Plavba s Arnoldem

Bývalý bodyguard je naopak pyšný na to, že mohl hlídat Tinu Turner nebo Arnolda Schwarzenggera, který byl jeho velkým vzorem. V srpnu 1996 přiletěl kulturista a americký herec do hlavního města. Anton měl štěstí a s americkým hercem strávil hodinu a půl na loďce na Vltavě, kdy ho strážil při focení. Během této doby si spolu popovídali. „Arnold byl velice sdílný a komunikativní. Dodnes je velice vtipný a pro každou legraci. Povídal nám, jak cvičit, já mu zase říkal, kde se u nás dají koupit dobré doutníky. On mi pak doporučil restauraci v Kitzbühlu,“ vzpomínal Anton na jeden z nejlepších během své kariéry bodyguarda.

Tref si svého Jacksona

Nejšílenější chvilky osobnímu ochránci nastaly, když ve stejném roce hlídal krále popu Michaela Jacksona. Fanoušci byli po americkém zpěvákovi natolik dychtiví, že Antonovi za osm dní roztrhali dva obleky, jak se k Jacksonovi snažili dostat. Tým kolem Jacksona požadoval, aby bodyguardi neměli u sebe střelné zbraně, i když mu hrozilo potencionální nebezpečí od různých skupin. 

„Už na tom letišti byly obrovské davy a lidi byli zfanatizovaní. Padali nám pod auto a museli jsme je zvedat. To ještě nemůžeme považovat za útok nebo projev agrese, nicméně jakmile jsme přijeli na hotel, dostali jsme instrukce vzít si zbraně,“ řekl Anton. Policie měla prý indicie, že vznikla anarchistická skupina, která vyhlásila manifest “Tref si svého Jacksona”. Nakonec zbraně k ničemu nepotřebovali a soukromí hvězdy uchránili.

Gott u živého sexu

Jedno z nejbizarnějších míst, kam se Roman Anton jako soukromý ochránce dostal, byl striptýzový bar s Karlem Gottem. V rámci klubu byla ještě live show, kde nejprve předváděli sexuální praktiky dvě ženy, které vystřídal souložící pár: „S osobou tohoto formátu se na tomto místě ocitnout úplně nechcete. Měl jsem z něj pocit, že po půl hodině chtěl jít pryč, ale protože byl empatický a komunikativní ke svým společníkům, tak zůstal,“ popsal své dojmy z návštěvy Anton. Přesto nechce Gotta nijak odsuzovat. Zpěvák měl podle něj spoustu zájmů a život si užíval tak, jak mu to přišlo vhodné.

Jak se v davu pozná útočník, jací byli mafiáni a politici v soukromí, a jestli za napsání knihy hrozilo Romanu Antonovi nebezpečí, prozradil v Blesk Podcast:

Video
Video se připravuje ...

Blesk Podcast: Jacksonovi hrozilo v Praze nebezpečí, prozradil bodyguard Jiří Marek

Fotogalerie
7 fotografií