Nový český muzikál podle legendárního filmu Zdeňka Trošky (68) a Petra Markova (76) z roku 1983 uvede Hudební divadlo Karlín. Hudbu, texty písní i muzikálové libreto vytvořil Ondřej Gregor Brzobohatý (38), pro kterého jde o druhý autorský muzikál uvádění v Hudebním divadle Karlín. Tím prvním je Legenda jménem Holmes. Právě autor prozradil, co všechny zajímá nejvíce - kdo si zahraje Škopkovou? Herečka Helena Růžičková (†67) byla totiž právě v této roli zcela nezapomenutelná a pro mnohé je právě ukřičená dojička jejím životním partem.

„Zjistili jsme, že Helena Růžičková se nedá nahradit nikým. I proto, abychom nebyli srovnáváni s filmem, museli jsme hledat způsob, jak to udělat jinak. Nejschůdnější bylo zvolit jiný typ herečky,“ vysvětluje Brzobohatý. Obsazení tedy zvolili tak odlišně, že by to nejspíš nikoho nikdy nenapadlo – jedna dáma je známá svou štíhlou figurkou, kterou neztrácí ani těsně před padesátkou, ta druhá zase nabírá svalovou hmotu a účastní se soutěží pro ženy-kulturistky. „Rozhodli jsme se pro Ivu Pazderkovou a Adélu Gondíkovou. Ty si to udělají podle svého gusta a naturelu.“

VIDEO: Miluna ze Slunce, seno: Zranění na natáčení! A rivalita s Blaženou i ve skutečnosti!

Ostatní party nejsou tak šokující. Jako mladý vysokoškolák Šimon se zde objeví Martin Písařík (42), jeho milostného konkurenta Vencu ztvární Jan Kopečný (32) v alternaci s Filipem Hořejšem. Blaženu si zahraje buď Ivana Korolová (33), nebo Nikola Ďuricová (26). Milovníky originálu z jihočeské vesničky jistě potěší, že se vrací i dva herci, co se v původním filmu objevili – byť v jiných rolích. Představitel Šimona Pavel Kikinčuk (62) zde bude Škopkem, a účetní Evička Jaroslava Kretschmerová (66) se převtělí do největší drbny, tedy do upovídané Kelišky.

Muzikál bude mít premiéru v poněkud netradiční čas a to v červnu 2022. „Pravidelně jsme premiéry až do roku 2019 dělali na podzim. Po loňských zkušenostech s uvedením muzikál Rebelové, kdy jsme v létě 2020 muzikál nazkoušeli, v září udělali rozsáhlou reklamní kampaň a v prosinci, kdy byla naplánovaná premiéra, zavřeli divadla, tu chybu nechceme opakovat. Viděli jsme, že v létě nás koronavirus tolik netrápí a je méně restrikcí, rozhodli jsme proto pro premiéru v červnu. Odehrajeme osm představení a pak uvidíme,“ prohlásil ředitel karlínského divadla Egon Kulhánek.

Fotogalerie
47 fotografií