„Divadlo míní, nemoc mění... Dnes se měla konat veřejná generálka a od zítřka premiéry naší nové inscenace Každý má svou pravdu. Bohužel k nám do souboru ale dorazila nemoc, kvůli které se nic z toho odehrát nemůže. Omlouváme se za způsobené komplikace a zároveň prosíme o pochopení. O nových termínech vás budeme včas informovat. Držte nám palce!“ hlásili zástupci Dejvického divadla před několika málo dny na sociálních sítích, mimo jiné třeba na instagramu, a se svými příznivci se podělili alespoň o zajímavé fotky ze zkoušek. „Je to škoda, ale vypadá to skvěle,“ shodovali se jejich followeři.

Vedení slavného pražského divadla, jež je domovskou scénou například Ivana Trojana (57), Kláry Melíškové (50), Martina Myšičky (51) či Marthy Issové (40), muselo nyní na poslední chvíli, pouhé tři dny předem, zrušit další představení: „Vzhledem k onemocnění v hereckém souboru je představení Brian plánované na 2. 12. zrušeno bez náhrady. Vstupenky zakoupené prostřednictvím sítě Ticketportal budou automaticky refundovány, vstupenky zakoupené v pokladně DD je možné vrátit. Děkujeme za pochopení a omlouváme se za komplikace,“ píší na facebooku. Fanoušci Jaroslava Plesla (47), jenž zde září v hlavní roli legendárního „Stouna“, měli smůlu.

VIDEO: Jaroslav Plesl: Rád porušuji zákazy

Video
délka: 01:52.72
Video se připravuje ...

Jaroslav Plesl: Rád porušuji zákazy. Adam Balažovič / BPŽ

Přestože nikde není uvedeno, kdo je vlastně nemocný a o jakou nemoc se jedná, lze se jenom domnívat, že je řeč o covidu-19, který znovu a s novou silou udeřil na naši republiku. Počátkem listopadu se přitom právě Dejvické divadlo (DD) dušovalo, že „návštěva DD je bezpečná“. „V DD důsledně dodržujeme všechna proticovidová opatření, a to jak v prostorech pro diváky, tak i v zákulisí. Dosud není znám případ šíření epidemie v nějaké kulturní instituci. Proto i my vyzýváme současné ministry kultury a zdravotnictví a především ty budoucí: #nezavírejkulturu“. Za měsíc je ale bohužel všechno jinak…

Fotogalerie
31 fotografií