Herečka Veronika Kánská letos oslavila již 55. narozeniny a nutno podotknout, že pohledná blondýnka zraje jako víno. Její život velmi poznamenala její nejslavnější role ikonické Blaženy v komediální trilogii Slunce, seno režiséra Zdeňka Trošky (68)

Ačkoli filmy vznikaly na přelomu osmdesátých a devadesátých let, život krásné herečky ovlivňují dodnes. „Blaženy se nezbavím, to je nálepka, kterou mě označují všichni, až mě to štve. Každému říkám: Já se jmenuji Veronika! Jenže lidi si mě spojují s filmy a nikdo mi to neodpáře,“ přiznala Blesku.

Kánská se navíc setkává s nesmyslnou závistí. Někteří diváci si myslí, že za roli pořád inkasuje peníze, protože se filmy často opakují. To by ale realitě nemohlo být vzdálenější. „Národ si pořád myslí, že za každou reprízu mi přistane na účtu několik tisíc. Není to pravda! A také si všichni myslí, že dítě v posledním díle je moje dcera, a to také není pravda. Ta se narodila až tři roky po natáčení,“ říká.

Kánská se nyní snaží žít pokud možno v ústraní a vydala se na o poznání klidnější dráhu knihovnice. Titulky novin ale místo ní plní její dcera Anna-Marie (27). Pohledná mladá blondýnka si totiž začala románek se slavným miliardářem Richardem Chladem (59). 

VIDEO: Blažena ze Slunce, seno slaví 50! Troškovi se prvně ukázala jako prostitutka!

Fotogalerie
50 fotografií