Asi toho na něj bylo moc. Herec a režisér se ještě vyrovnává s odchodem manželky Niny Divíškové (†84), s níž prožil 70 let společného života. K tomu má velké zdravotní problémy hlavně s oběhovým systémem.

Otékají mu nohy a každý krok mu působí utrpení. Bylo to znát i na slavnostním předávání Thálií ve Zlaté kapličce. Do garáží ho sváželi speciálním výtahem. Muselo mu být moc špatně, když se rozhodl jet do nemocnice. „Asi si tady chvíli pobudu,“ přiznal Kačer z nemocničního lůžka.

Možná ke kolapsu přispělo také počasí, které přineslo první sněžení. To musí samozřejmě zjistit lékaři, do jejichž rukou se někdejší otec klanu Rubešových ze seriálu Rodinná pouta, respektive Velmi křehké vztahy, svěřil.

Kačerova manželka Nina Divíšková alias Babi z Vyprávěj zemřela letos v červnu. Dlouhá léta bojovala s Alzheimerovou chorobou. „Nesnáším tu nemoc. Mám čím dál víc Ninu rád. Čím je hubenější, tím víc ji mám rád. Ale projevy nemoci, sobecké výkřiky a poroučení: Dej mně pivo, dej mně cigaretu! A jak se opakuje, jak zapomíná... To mě tak neobyčejně se*e, že na ni někdy i řvu,“ popsal tehdy herec a režisér zdravotní problémy své ženy.

Jan Kačer přitom nyní právě dopsal knihu, která by už nejspíš ležela na knihkupeckých pultech, nebýt smrti Niny. Její odchod vydání oddálil, nebyly na to myšlenky.

VIDEO: Pohřeb Niny Divíškové (†84): Zdrcený a statečný vdovec Jan Kačer dojemně nad rakví - o porodu i posledním přání

Video
délka: 03:30.60

Pohřeb Niny Divíškové (†84): Zdrcený a statečný vdovec Jan Kačer dojemně nad rakví - o porodu i posledním přání Lukáš Červený

Fotogalerie
53 fotografií