Po úspěšných Rodinných poutech a Velmi křehkých vztazích opět setkání herečky a scenáristek před kamerou. „Potvora má dovoleno úplně všechno, proto mě to baví,“ přiznala Dana. „Každá taková role je pomyslná hozená rukavice a já hozené rukavice ráda zvedám,“ netají Morávková.

Po jejích slovech si asi každý divák seriálů vybaví Rodinná pouta a Velmi křehké vztahy. „Andrea byla ukázková mrcha. Prožívala jsem s ní skoro šest příjemných let,“ dodává. Právě nedávno se seriál dočkal reprízy.

Zaškatulkování se Morávková nebojí. „Myslím, že dobrý herec zahraje přesvědčivě jakoukoli roli,“ říká. Vedle ní se v minisérii Půlnoční zpověď mohou diváci Primy těšit na Markétu Plánkovou (43) a Marka Lamboru (26), kteří hrají rozdělené sourozence. Markéta představuje psycholožku a Marek kněze.

„Půlnoční zpověď vzešla z námětu, který jsme měly v šuplíku rozdělaný už několik let, ale nikdy na něj nepřišla ta správná chvíle. Až teď,“ říkají scenáristky Kateřina a Jitka Bártů. „Herce si do projektů pečlivě vybíráme a pokaždé se jim snažíme nabídnout roli, která pro ně bude určitá výzva, v níž mohou zazářit a diváci si je budou pamatovat. A tady se to, doufejme, podařilo,“ dodala dvojčata. Jitka se chopila režie.

Zlá Dora a utrpení v Ordinaci

Dana Morávková si excelentní mrchu zahrála nejen v Rodinných poutech a Velmi křehkých vztazích. Její zlá Dora v pohádkách Z pekla štěstí a Z pekla štěstí 2 by mohla zlo a faleš rovnou vyučovat.

Ani postava doktorky Zdeny Suché v Ordinaci v růžové zahradě 2 nebyla jen černÁ či bílá. Dana si prošla těžkými chvílemi, když ji opustil manžel v podání Jana Čenského, trpěla, když hledala ztracenou dceru Haničku, byla ale taky nevěrná a poznala na vlastní kůži domácí násilí.

VIDEO: Dana Morávková jako seriálová mrcha Andrea: Nosila tanga a balila Révaie

Video
délka: 02:47.24

Dana Morávková jako seriálová mrcha Andrea: Nosila tanga a balila Révaie! Markéta Reinischová

Fotogalerie
60 fotografií