Pondělí 25. září 2023
Svátek slaví Zlata, zítra Andrea
Oblačno 20°C

Poslední rozloučení s Ninou Divíškovou (†84): Trapasy na pohřbu! Co se naopak povedlo?

/
 • Poslední rozloučení s Ninou Divíškovou (†84): Trapasy na pohřbu! Co se naopak povedlo?
  29. června 2021 ● 05:00

  Většina smutečních hostů se na sobotním pohřbu Niny Divíškové (†84) zahalila do tradiční černé. Dva její herečtí kolegové se ale standardu mírně vymykali. Robert Jašków (51) černou sice dodržel, jenže jeho zevnějšku dominovala poctivá kožená motorkářská bunda, a zarostlý Zdeněk Žák (69) byl v modrých džínách, dlouhých vlasech a mohutném kníru k nepoznání. A pak překvapily i poměrně krátké sukně některých přítomných dam…

  Poslední rozloučení se konalo v sobotu v kostelíčku ve Slivenci, a ač byl Kačer ze ztráty milované ženy velmi zdrcený, všechny dojal emotivním projevem. Nininko, my jsme spolu byli skoro sedmdesát let a vlastně jsme si nestačili všechno říct. Tak bych to chtěl na poslední chvíli nějak dohnat. Bylo to mezi námi těžký, pořád jsme pracovali v cizině, dělali jsme filmy, strašně se nám stýskalo, vraceli jsme se domů,“ zaznělo na začátku z Kačerových úst.

 • 1.

  Robert Jašków (51): Motorkář

  Robert Jašków, holohlavý představitel doktora Máry z Ordinace v růžové zahradě 2 je od pohledu drsňák a černá společně s kůží k němu ladí, ale přece jen by si tato smutná událost zasloužila spíše sako než bundu à la za kostelem mám zaparkovanou mašinu.

 • 2.

  Zdeněk Žák (69): Rocker

  To u Zdeňka Žáka byl jeho vzhled a »modráky« pochopitelnější. Natáčí totiž film Pánský klub, kde hraje přestárlého rockera, a když příroda ještě dovoluje, tak na co si pařit hlavu v paruce. Dlouhé vlasy, knírek a džíny role vyžaduje. Oba herci přišli vyjádřit podporu režiséru Janu Kačerovi (84) a vyprovodit jeho manželku na věčnou cestu.

 • 3.

  Bára Fišerová (43): Proklatě krátká sukně

  V několika případech by pak mohla překvapit i možná nevhodně zvolená délka sukýnek. Je pravda, že to mohlo třeba budit u někoho rozpaky, ovšem nutno podotknout, že v nevyzpytatelném počasí posledních dnů a týdnů, kdy je pořádně dusno i ve chvílích, kdy je pod mrakem, možná ani jiná možnost než krátká sukně nepřichází v úvahu.

   

  Jednou z dam, co zvolily kratší sukni, byla i herečka Bára Fišerová. Strávila s Ninou krásné čtyři roky na škole a dodnes je Divíškové seriálová Pavla ze Sestřiček vděčná za mnoho. „Díky ní jsem na prknech, která znamenají svět. Vzpomínat na ni budu ze studentského období, které bylo nádherné. Byla pro své žáky jako naše druhá máma, měla nás jako rodinu,“ prozradila Aha! herečka Fišerová, která donesla ručně psaný dopis do nebe v černé obálce.

 • 4.

  Jan Potměšil (55): V dobré společnosti

  Byli kolegové, ale také přátelé, o to větší to byla pro Jana Potměšila rána. „To krásný, co Libuška (Šafránková - pozn. red.) i Nina přinesly nám všem a nekonečnému množství lidí, se nikdy nikde neztratí, to tu zůstává s námi. Činy Niny i Libušky nás naplňovaly měrou vrchovatou, věřím, že nás teď vidí a že se usmívají. Věřím, že teď mají určitý nadhled a jsou v dobré společnosti, skoro bych řekl v ráji,“ zavzpomínal herec.

 • 5.

  Jan Hrušínský (66): Je to bolest

  Dát poslední sbohem a především vyjádřit Kačerovi účast přišel principál Divadla Na Jezerce. „Nina byla úžasná herečka, patřila ke stálicím Činoherního klubu. Znal jsem ji ale hlavně jako ženu Jana Kačera, kterého jsem přišel dnes podpořit,“ řekl Aha! Hrušínský. „Není na to žádná rada, je to bolest, kterou člověk musí prožít a nějakým způsobem ji překonat,“ dodal smutně.

  VIDEO: Jan Hrušínský na pohřbu Niny Divíškové

  Video
  délka: 01:18.00
  Video se připravuje ...

  Jan Hrušínský na pohřbu Niny Divíškové David Turek, Lukáš Červený

  Fotogalerie
  70 fotografií

Diskuse k článku Přidat názor
Počet komentářů: 25

leros: Na pohřeb si může každý jít jak chce. tmavé oblečení by měla dodržet pouze rodina. Jsi nějak staromodní.

(30. 06. 2021 07:59)

leros: špacíre, do kostela směl určitej počet lidí. Jestli sis ještě nevšiml tak jsou opatření proti covidu pořád v platnosti. Nechtěli na pohřbu politiky tak zřejmě ani jejich věnce.

(30. 06. 2021 07:56)

prochaskanamoste: Já vždycky říkám, když si chlap neví rady s modou, ať se hlavně umyje, navoní a nechá pěkně vystříhat. Může se podívat na starého Klause, ten to vždycky trefí, umí to, dá fleka i cizincům.

(29. 06. 2021 22:09)

prochaskanamoste: Oni sluníci fakt smrdí, nedbají většinou čistotu. Rádi hulí, pijou, to jo.

(29. 06. 2021 22:07)

prochaskanamoste: Taky to nechápu. Nikoho to přece nic nestojí, snad má doma černou sukni, kalhoty, halenku, košili. Ta přeplácaná hééérečka, co zářila oranžově, tomu dala korunu.

(29. 06. 2021 22:05)
Zobrazit celou diskusi
Články odjinud
Video se připravuje ...

Dnešní horoskopy