V minulém týdnu si David Křížek vyslechl u Vrchního soudu v Praze svůj trest. Za tunelování Metropolitního spořitelního družstva čeká milovníka moře a jachtingu odnětí svobody v trvání tří let a šesti měsíců. Odpykat by si ho měl ve věznici s ostrahou. A plamínek naděje v podobě milosti prezidenta republiky v případě mnohonásobného českého mistra neplápolá nijak zvlášť silně. „V současné době nemám žádné informace o tom, že by prezident republiky udělení milosti panu Davidu Křížkovi zvažoval,“ citoval Deník Václava Pelikána, ředitele odboru legislativy a práva Kanceláře prezidenta republiky.

Jestli se manžel missky Lucie Křížkové (36) pokusí u soudu odvolat, zatím David Křížek neoznámil. Podle vyjádření, která k nelehké situaci zveřejnili oba manželé, to ovšem působí, že jsou smíření s tím, že jachtař do vězení nastoupí.

„Přátelé a kamarádi, určitě jste to už všichni četli a je to pravda. Po svých oceánských plavbách jsem se nechal vlákat do světa businessu, kde se na rozdíl od sportu nehraje fair play, nic jsem nezpronevěřil a neukradl, ale nyní musím pykat za svoji důvěřivost a naivitu. Budiž to poučení pro ostatní,“ svěřil se světu internetu skrze svůj profil na facebooku David Křížek.

„David udělal chybu, za kterou teď bude pykat. Na podzim se u soudu ke své vině přiznal, dostal podmínku. Státní zástupce se ale odvolal a vrchní soud v tomto týdnu rozhodl o 3,5letém nepodmíněném trestu,“ napsala na svůj instagram Lucie Křížková rozená Váchová. 

VIDEO: Radikální změna v životě Lucie Křížkové! Proč moderátorka už nikdy nevkročí do pekárny

Video
délka: 03:13.08

Radikální změna v životě Lucie Křížkové! Proč moderátorka už nikdy nevkročí do pekárny. Kisa Císařová, Aleš Brunclík

Fotogalerie
29 fotografií