Harrelson bude hostem festivalu v jeho průběhu, nepřevezme tak žádnou z cen zahajovacího či závěrečného večera festivalu. Ten však chystá cenu Kristián pro dvě legendy československého filmu.

Cenu za mimořádný umělecký přínos převezme již dříve oznámená Iva Janžurová (78) a slovenský herec Milan Lasica (80). Organizátoři to prozradili na tiskové konferenci v partnerském hotelu Carlo IV.

Letošní ročník Febiofestu proběhne od 19. do 27. března.

Festival byl založen v roce 1993 nezávislou filmovou a televizní společností FEBIO Fera Feniče. Akce pořádaná zpočátku téměř bez finanční podpory, ale s o to větším nadšením pro přátele a filmové fanoušky se během let proměnila ve významný filmový festival.

Febiofest, situovaný do pražského multiplexu CineStar Anděl, garantuje ve všech 12 kinosálech výjimečnou technickou kvalitu promítání pro všechny formáty, stejně jako dokonalé pohodlí pro festivalové diváky. Festival nabízí také bohatý doprovodný program.

Během posledních let uvedli osobně své filmy na Mezinárodním festivalu Praha – Febiofest umělci jako například Catherine Deneuveová, Bille August, Arnaud Desplechin, Leos Carax, Mark Gatiss, Nanni Moretti, Geraldina Chaplinová, Peter Weir, Olivier Assayas, Richard Lester, Roman Polanski, Volker Schlöndorff, Bruno Dumont, István Szabó, Tsai Ming-Liang, Tom Tykwer, Hal Hartley, Andrej Končalovskij, Armin Mueller Stahl, Nikita Michalkov, Carlos Saura, Bruno Ganz, Claudia Cardinaleová, Louis Garrel nebo Peter Strickland.

Díky programu, přinášejícímu v širokém záběru to nejlepší a nejnovější z celého světa, kvalitním projekcím a známým hostům přitahuje festival každý rok stále početnější publikum všech věkových kategorií a vzbuzuje zájem domácí kritiky a tisku.

Festival je primárně zaměřen na celovečerní snímky, nabízí divákům nejlepší filmy současné světové kinematografie, distribuční premiéry, retrospektivy a pocty filmovým osobnostem.

Po ukončení programu v Praze putují vybrané snímky do dalších měst v rámci regionálních ozvěn. Febiofest tak nabízí možnost zhlédnout kvalitní filmy i divákům mimo hlavní město. Febiofest dokonce překračuje i hranice – na Slovensko.

Fotogalerie
29 fotografií