Před pár lety si Anička zahrála hlavní roli ve filmu Andílek na nervy, kde se z velkého města plného vymožeností přestěhuje do zapadákova. Teď teprve se do toho dokáže vžít, jelikož se za partnerem, raperem Strapem (30), přestěhovala na Slovensko. A ačkoliv je Bratislava jejím hlavním městem, pro blondýnku tam asi není dost místa a hlavně vymožeností, na které byla doposud zvyklá.

„Oproti Praze je Bratislava fakt malý město. Je tu mnohem menší nabídka podniků, služeb nebo celkově všeho. Nechápejte mě špatně, ale jako Pražačka jsem zvyklá na jistý standard velkoměsta. No... Po některejch zjištěních jsem byla v šoku!“ svěřila se fanouškům na instagramu Kadeřávková a hned několik »nevšedností« i vyjmenovala.

Rozhodilo ji například, že si po 22. hodině už nic nekoupí, jelikož nikde nejsou nonstop obchody či večerky, na které byla zvyklá. Navíc tu nefunguje ani rozvozová služba nákupů jako v Česku a v kině jí chybí popcorn s příchutí šunka-sýr. „Na celou Bratislavu jsou dvě KFC,“ podivovala se navíc představitelka Roziny Maléřové z Ulice a postěžovala si také, že pokud si nechá poslat balíček, čeká na něj přes 10 dní.

Také jí chybí společenské akce a party, kterých je prý oproti Praze polovina, také přímo v Bratislavě prý není aquapark a obecně je tam podle ní menší nabídka volnočasových aktivit. „Ceny jsou tu dvojnásobný, co znám z Prahy!“ podivovala se navíc blondýnka a také se pozastavila nad tím, že v noci se vypínají semafory a doprava je řízená jen značkami. „To z Čech vůbec neznám!“ tvrdila, ačkoliv ji posléze v komentáři lidé ujišťovali, že i u nás už to tak leckde funguje.

VIDEO: Anna Kadeřávková: Léčba boreliózy už mě stála půl milionu! 

Video
délka: 03:23.91

Anna Kadeřávková: Léčba boreliózy už mě stála půl milionu! Petr Macek, Aleš Brunclík

Ovšem tímto příspěvkem si to herečka u našich sousedů pořádně rozházela, i když to zřejmě nemyslela zle a jen chtěla poprosit o tipy, kde se dobře a levně najíst, kam zajít na drink a co v Bratislavě dělat. Jenže spíše se dočkala jen nenávistných reakcí. „A kolik KFC bys tu chtěla?“ nechápal kdosi v komentářích. A někdo jiný ještě přitvrdil: „Možná čapnout do ruky vařečku a naučit se něco zdravějšího než fast food?“ doporučovali Anně návrat do vlastní kuchyně.

„Tak jako Slovenka ti doporučuji navštívit vlakovou stanici a koupit si jednosměrný lístek do Prahy,“ opřela se pak do Kadeřávkové jedna dáma, kterou vytočilo, jak „arogantně a lživě“ herečka město popsala.

Marné už pak byly i snahy Anny alias princezny Adélky z kritizované pohádky Kouzelník Žito vše trochu urovnat a vysvětlit. „V textu vypichuju věci, který mě, jako člověka zvyklýho na standardy hlavního města, překvapily. Rozhodně tim nic a nikoho neurážim. Jed, aroganci a urážky jste si z toho vycucala sama, já je nikde nepíšu,“ objasnila s tím, že chtěla zkrátka popsat své zkušenosti a načerpat inspiraci od ostatních. I když řadu tipů nakonec přece jen dostala, asi netušila, jakou vlnu kritiky a urážek rozpoutala jedním příspěvkem. Snad si tím tak život u našich sousedů ještě o něco nezkomplikovala...

VIDEO: Princezna z Kouzelníka Žita Kadeřávková: K roli si pomohla lží!

Video
délka: 01:53.62

Princezna z Kouzelníka Žita Kadeřávková: K roli si pomohla lží! Tereza Kühnelová, Blesk

Fotogalerie
58 fotografií